Firma świadcząca usługi medyczne akceptuje DOGE

Kanadyjska firma świadcząca usługi zdrowotne wyróżnia się z tłumu swoją chęcią okazania wsparcia dla trzech najpopularniejszych kryptowalut psich memów: Dogecoin ($DOGE), Shiba Inu ($SHIB) i Floki Inu ($FLOKI).

„Zapytaj lekarza” to kanadyjska firma świadcząca usługi opieki zdrowotnej z siedzibą w Toronto. Jej pierwotnym celem było właśnie dostarczanie informacji o zdrowiu i medycynie (podobnie jak WebMD). Obecnie za pośrednictwem firm partnerskich świadczy następujące usługi:

  • konsultacje telemedyczne
  • testy na covid-19
  • podróżne ubezpieczenie medyczne
  • zabiegi stomatologiczne
  • zabiegi kosmetyczne
  • zabiegi fizjoterapeutyczne, chiro, masaże

Prakash Chand jest współzałożycielem Ask The Doctor, a także jego prezesem i dyrektorem generalnym. Wydaje się również, że jest wielkim zwolennikiem kryptowalut. 

W rzeczywistości w kwietniu 2016 r. HuffPost rozmawiał z Chandem, a także z dr Michaelem Warnerem, który był wówczas dyrektorem medycznym, o akceptacji przez firmę kryptowalut (Bitcoin i pięć innych kryptowalut) jako środka płatniczego.

Kiedy zapytano ich, dlaczego firma zaczęła akceptować Bitcoin, Warner odpowiedział:

„W dziedzinie opieki zdrowotnej większość uważa, że ​​podstawą prywatności pacjenta jest ograniczanie dostępu do treści interakcji lekarz-pacjent. W cyfrowym zdrowiu zabezpieczenie treści takich interakcji jest absolutnie konieczne, ale może nie zapewniać niektórym pacjentom wymaganego przez nich poziomu prywatności. Nasi klienci dzielą się z nami poufnymi i wrażliwymi informacjami. Dopóki nie dodaliśmy Bitcoina, nasze usługi musiały być kupowane za pomocą karty kredytowej lub Paypal. Niektórym posiadanie śladu bankowego dokumentującego transakcję z „Zapytaj doktora” nie zapewniało wystarczającego poziomu prywatności.”

„Innym powodem oferowania płatności za pośrednictwem Bitcoin jest maksymalizacja dostępności naszych usług. Karty kredytowe nie są powszechnie dostępne. W niektórych kulturach kobiety nie mają takiej samej wolności finansowej, jak mężczyźni, aby je zdobyć. Dwie trzecie naszych klientów to kobiety i mamy klientów we wszystkich krajach rozwijających się. Naszym nadrzędnym celem jest demokratyzacja dostępu do opieki zdrowotnej, a oferowanie Bitcoina jest zgodne z tym celem.”

Jeśli chodzi o pytanie, jaka była wizja firmy, Chand powiedział:

„Naszym celem jest zastąpienie użytkowników korzystających z Google i WebMD w celu uzyskania porady medycznej. Ostatecznie nikt nie może udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie medyczne niż przeszkolony lekarz ogólny lub specjalista.”

14 listopada Ask The Doctor ogłosił na Twitterze, że wsparcie dla Dogecoina pojawi się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

25-11-2021, Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz