Bitcoin nie będzie banowany w USA. Prezydent Biden wybiera Jerome’a Powella na kolejnego przewodniczącego Fed

Podczas swojej kadencji jako przewodniczący Fed, Powell powiedział, że agencja „aktywnie pracowała nad wydaniem CBDC”, ale jest mało prawdopodobne, aby poparła całkowity zakaz kryptowalut.

Prezydent Joe Biden wyznaczył Jerome’a ​​Powella na kolejną czteroletnią kadencję jako przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej.

W poniedziałek Biały Dom ogłosił, że prezydent Biden nominuje Powella na stanowisko szefa Rezerwy Federalnej po zakończeniu jego obecnej kadencji w lutym. Władza wykonawcza powołała się na „zdecydowane działanie” Powella, polegające na zmniejszeniu gospodarczego wpływu pandemii, a także na stworzeniu 5,6 miliona miejsc pracy i 4,6% stopie bezrobocia.

Ponadto Biden wybrał obecnego członka zarządu Fed, Laela Brainarda, na wiceprezesa agencji. 14-letnia kadencja Brainarda jako członka Rezerwy Federalnej wygaśnie w 2026 roku, a Powella w 2028 roku.

Jestem przekonany, że koncentracja prezesa Powella i dr Brainarda na utrzymywaniu inflacji na niskim poziomie, stabilnych cenach i zapewnieniu pełnego zatrudnienia sprawi, że nasza gospodarka będzie silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział prezydent USA. „Razem podzielają również moje głębokie przekonanie, że potrzebne są pilne działania, aby zaradzić zagrożeniom gospodarczym stwarzanym przez zmiany klimatu i wyprzedzić pojawiające się zagrożenia w naszym systemie finansowym”.

Siedmiu członków ma zasiadać w Radzie Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej, z których każdy jest nominowany przez obecnego prezydenta USA, potwierdzony przez Senat i oczekuje się, że będzie służył 14-letnią kadencję. 

Chociaż Powell odsiedziałby tylko cztery lata w ramach swojej obecnej kadencji, jeśli zostanie zatwierdzony jako przewodniczący Fed, nadal będzie uczestniczył w przesłuchaniu zatwierdzającym Senackiej Komisji Bankowej, zanim jego nominacja będzie mogła zostać poddana pod głosowanie w Senacie. Randal Quarles ogłosił 8 listopada, że ​​odejdzie do 2022 roku, dając prezydentowi Bidenowi możliwość obsadzenia trzech miejsc w Fed.

Jednak poniedziałkowe wybory oznaczają tylko niewielką zmianę przywództwa w Fed, ponieważ Biden nie pozyskał obecnego wiceprzewodniczącego Richarda Claridy do kontynuowania swoich obowiązków od stycznia 2022 r. 

Biały Dom powiedział, że Biden zamierzał ogłosić swoje wybory na te stanowiska, a także na wiceprzewodniczącego Fed ds. Nadzoru na początku grudnia, z naciskiem na „poprawę różnorodności składu Rady”.

Podczas pełnienia funkcji prezesa Fed Powell głośno wypowiadał się na temat roli aktywów cyfrowych na rynkach USA w miarę wzrostu wielkości i popularności tej przestrzeni. We wrześniu powiedział, że agencja „aktywnie pracuje nad wydaniem CBDC”, ale jest mało prawdopodobne, aby poparła całkowity zakaz kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC).

24-11-2021, Mr Advice TEAM

Podobne posty

Dodaj komentarz