Inwestycja ze 100 krotnym zyskiem! 69-letnia obywatelka Izraela zainwestowała $3,000 w Bitcoin.

Dziś wartość kryptowalut emerytki to $320,000. Bank odmawia wypłaty gotówki.

Po uzyskaniu 100-krotnego zwrotu z początkowej inwestycji, Bank Hapoalim odmawia wypłaty $320,000 zysku, który Esther Freeman zarobiła na swojej inwestycji w BTC, powołując się na to, że wykorzystała swoją gotówkę, aby zostać HODLerem BitCoin. 

8 lat temu (w 2013 roku) izraelska emerytka zamieniła 10,000 ILS (Szekel izraelski), wartą w tym czasie około $3,000 USD, w 1 milion ILS czyli około $324,000 USD. Jednak Hapoalim Bank – jeden z największych banków w Izraelu – odmówił wydania gotówki pochodzącej z zysku na kryptowalucie, twierdząc, że transakcje kryptowalutowe mogły mieć związek z nielegalnymi operacjami finansowymi.

Gotówka jest problemem

W 2013 roku 69-letnia emerytowana obywatelka Izraela Esther Freeman zdecydowała się wejść na rynek kryptowalut, inwestując około $3,240 dolarów. Mimo 69 lat emerytka powiedziała, że jest „młoda duchem” i że na jej decyzję inwestycyjną wpłynęli jej młodsi krewni:

„Wysłuchałem mojego syna i siostrzeńców, młodych chłopaków i powiedziałem, że spróbuje czegoś nowego i zainwestuje w BitCoin. Nigdy nie sądziłam, że 10,000 Szekli stanie się prawie 1 milionem Szekli.”

Mimo, że Freeman pomnożyła swoją inwestycję 100 razy, Bank Hapoalim odmówił wypłaty kwoty przeniesionej z platformy kryptowalut za pomocą bramki FIAT, której używała, ponieważ początkowy depozyt (pieniądze zainwestowane zakup BitCoina) lata temu został dokonany w gotówce.

W związku z tym źródło funduszy mogło być związane z „praniem pieniędzy lub finansowaniem terroryzmu” – wyjaśnił bank. Ponadto instytucja przedstawiła niektóre ze znanych ciemnych stron branży aktywów cyfrowych, o które zazwyczaj mówią banki:

„Charakterystyka walut wirtualnych (tj. cyfrowych) pozwala na ich transfer anonimowy i bez nadzoru, często z pominięciem konieczności wykorzystania czynników finansowych, które mają zastosowanie do reżimu przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu”.

Adwokat pomoże emerytce odzyskać gotówkę z inwestycji w Bitcoin

Aby zwiększyć szansę na odzyskanie swoich funduszy, Freeman wyznaczyła mecenasa Shaul Zioni na swojego adwokata, który wszczął pozew przeciwko bankowi. Emerytka powiedziała, że ​​przez lata była lojalną klientką banku i potrzebuje pieniędzy na pomoc jednemu ze swoich dzieci:

„Bank zna moje postępowanie. Nie mam pieniędzy nigdzie indziej, tylko w Banku Hapoalim. Wiedzą, że nie “piorę” pieniędzy ani nie prowadzę nielegalnych interesów poza bankiem. Jestem na emeryturze. Cała czwórka moich dzieci ma konta bankowe. Pieniądze potrzebne są mi po to, aby pomóc jednemu z moich dzieci kupić mieszkanie.”

Adwokat Freemana – Shaul Zioni – również zabrał głos w tej sprawie. Zaznaczył, że jego klient chce, aby sąd stwierdził, że źródło pieniędzy zainwestowanych w Bitcoin jest „znane, jasne i poparte referencjami”. Przez lata Freeman trzymał swojego Bitcoina w różnych portfelach cyfrowych, w których nie dokonywano żadnych dalszych transakcji, dodał Zioni.

Sąd orzekł, że instytucja finansowa nie powinna ograniczać działalności na rachunku do swoich klientów tylko dlatego, że są oni powiązani z walutami cyfrowymi. 

Izrael chce traktować firmy kryptowalutowe jak banki

Ze względu na ryzyko wykorzystywania zasobów cyfrowych w działalności przestępczej, władze Izraela planowały niedawno zastosowanie przepisów antyterrorystycznych dotyczących bankowości.

W chwili obecnej rząd musiał wydać znaczne środki na wykrywanie oszustw w obszarach, w których firmy nie były zobowiązane do zgłaszania wszystkich operacji finansowych. Jeśli nowa polityka wejdzie w życie, wszystkie firmy związane z kryptowalutami będą musiały sporządzać raporty, takie jak banki.

Nowe przepisy powinny również przynieść korzyści małym przedsiębiorstwom zajmującym się aktywami cyfrowymi, ponieważ sprawozdawczość ma być dostępna i unowocześniona. W związku z tym firmy te mogą zapewnić większe zaufanie do bezpieczeństwa swoich usług.

23-11-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz