Amerykański Departament Sprawiedliwości chce sprzedać kryptowaluty o wartości 56 milionów dolarów, aby zrekompensować straty ofiarom oszustwa na BitConnect

W ogłoszeniu z 16 listopada Departament Sprawiedliwości powiedział, że sprzeda przejęte krypto i zatrzyma wpływy w dolarach amerykańskich, dopóki nie będzie mógł wykorzystać funduszy do zapewnienia odszkodowania ofiarom BitConnect. 

Rząd USA trzyma obecnie 56 milionów dolarów w kryptowalutach i powiedział, że kwota odszkodowania dla osób dotkniętych oszustwami BitConnect będzie zależeć od „przyszłego nakazu restytucji wydanego przez sąd w wyroku”.

„Jest to jak dotąd największe pojedyncze odzyskanie środków z oszustwa kryptowalutowego przez Stany Zjednoczone”, powiedział Departament Sprawiedliwości, wzywając również osoby zaangażowane w BitConnect, największy schemat oszustw kryptowalutowych, jaki kiedykolwiek został postawiony w stan oskarżenia.

Nie jest jasne, w jaki sposób rząd USA poradziłby sobie ze sprzedażą kryptowalut o wartości milionów dolarów ani jaki wpływ może to mieć na cenę głównych aktywów, takich jak Bitcoin (BTC) i Ether (ETH). 

Osoby stojące za BitConnect były odpowiedzialne za prowadzenie oszukańczej oferty niezarejestrowanych papierów wartościowych, która przyniosła im 2 miliardy dolarów zysku. Były dyrektor i promotor projektu, Glenn Arcaro, we wrześniu przyznał się do winy za oszustwo i został zmuszony do zapłaty 24 milionów dolarów ofiarom BitConnect.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) również wniosła oskarżenia przeciwko Satishowi Kumbhaniemu, założycielowi Arcaro i BitConnect, którego miejsce pobytu nie jest znane w momencie publikacji. Ugody z SEC dla innych osób zaangażowanych w schemat Ponziego są w toku, ale wielu osobom grozi więzienie lub surowe kary finansowe za ich rolę w rzekomym oszukiwaniu inwestorów.

Stworzony w 2017 r. BitConnect miał promotorów kuszących inwestorów obietnicami dużych zwrotów, zachęcając ich do korzystania z BTC jako zabezpieczenia, pod które mogliby pożyczać i handlować natywnym tokenem platformy.

Platforma pożyczkowa została zamknięta w 2018 r. po nakazach zaprzestania działalności przez państwowych regulatorów, pozostawiając wielu inwestorów niezdolnych do umorzenia swoich zasobów kryptowalut.

22-11-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz