Inwestor „Big Short” Michael Burry mówi: „Nigdy nie szortowałem żadnej kryptowaluty” — ostrzega przed największą bańką w historii.

Menedżer funduszy hedgingowych Michael Burry, znany z przewidywania kryzysu finansowego z 2008 roku, mówi, że nigdy nie zagrał krótkiej pozycji na żadnej kryptowalucie. Ostrzegł ponadto, że obecna bańka jest największa.

Burry jest najbardziej znany z tego, że był pierwszym inwestorem, który przewidział i skorzystał z kryzysu kredytów hipotecznych w Stanach Zjednoczonych, który miał miejsce w latach 2007-2010. Jest on opisany w „The Big Short”, książce Michaela Lewisa o kryzysie hipotecznym, która została przerobiona na film z udziałem Christiana Bale’a.

W niedzielę napisał na Twitterze:

“Nigdy nie grałem na krótko na żadnej kryptowalucie. To moja trzecia bańka i największa. Nauczyłem się kilku rzeczy.”

W październiku powiedział: „Wierzę, że kryptowaluty są w bańce”. Wyjaśnił jednak w wywiadzie dla CNBC, że nie grał short na kryptowalutach, mimo że tweetował o tym, jak to robić.

W czerwcu Burry ostrzegł przed „matką wszystkich baniek”. Opisał wówczas: „Kiedy kryptowaluty spadają z bilionów lub memcoiny spadają z dziesiątek miliardów dolarów, straty będą liczone w bilionach dolarów. Historia się nie zmieniła”.

Inwestor Big Short nie jest jedynym, który przewiduje niszczycielską bańkę. Na początku tego miesiąca inwestor-miliarder Stan Druckenmiller powiedział, że wszystko jest w bańce. „Krypto, sztuka, wino, akcje… Ta bańka jest we wszystkim, w każdym aktywie na świecie” – ostrzegł.

Tymczasem Robert Kiyosaki, autor Bogatego Ojca, Biednego Ojca, wielokrotnie ostrzegał przed zbliżającą się katastrofą. Pod koniec października przewidział, że nadchodzi gigantyczny krach, a po nim nowa depresja. Zaleca inwestorom kupowanie złota, srebra i bitcoinów.

18-11-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz