Animoca Brands ujawnia plany dotyczące metaverse

Animoca Brands ogłosiła, że nawiąże współpracę z koreańską wytwórnią płytową Cube Entertainment, aby zbudować „metawers K-popu”.

Niewymienne tokeny (NFT) nadal zakłócają główny nurt branży rozrywkowej, a firma NFT zajmująca się grami Animoca Brands współpracuje z koreańską wytwórnią płytową, agencją talentów i firmą produkującą muzykę, Cube Entertainment, aby zbudować „metawers muzyki K-pop”.

W ramach partnerstwa, ogłoszonego 15 listopada, Animoca i Cube będą wspólnie pracować nad tworzeniem multimedialnych NFT świętujących popularnych aktorów i muzyków K-pop z listy Cube. NFT będą zawierać obrazy, takie jak portrety artystów i okładki albumów, a także cyfrowe źródła dźwięku, takie jak albumy pełnometrażowe.

Yat Siu, dyrektor naczelny Animoca Brands, stwierdził, że nie może się doczekać rozpoczęcia współpracy z Cube, aby „urzeczywistnić otwarty metawers”. Animoca opisał partnerstwo jako umożliwiające „prawdziwe cyfrowe prawa własności i inne korzyści związane z blockchainem” zarówno artystom z listy Cube, jak i ich fanom.

Ahn Woo Hyung, dyrektor generalny Cube, powiedział, że współpraca będzie „ważnym początkiem prowadzenia globalnego rynku kultury cyfrowej i rozwoju branży treści cyfrowych”.

Cube zarządza około 50 artystami K-pop, w tym BtoB, Pentagon, (G)I-DLE i Lightsum.

Siu od dawna kładzie nacisk na destrukcyjną formę własności, którą umożliwiają NFT, porównując wcześniej w lipcu 2020 r. wpływ niezamiennych tokenów na rozwój praw własności do renesansu we wczesnonowożytnej Europie.

W 2020 roku Animoca podpisała globalną umowę licencyjną z Formułą 1 na uruchomienie swojej gry F1 Delta Time, zanim sprzedała wirtualne grunty NFT o wartości 3 milionów dolarów dla swojej spółki zależnej Metaverse The Sandbox w ramach wstępnej oferty wymiany hostowanej przez Binance pod koniec roku.

Na początku listopada 2021 r. The Sandbox zebrał kolejne 93 miliony dolarów na rozszerzenie metaverse NFT.

17-11-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz