Bitcoin zostanie zastąpiony walutą opartą na Ethereum

Kenneth Griffin, miliarder CEO amerykańskiego funduszu hedgingowego Citadel, uważa, że ​​waluta w sieci Ethereum zastąpi Bitcoina (BTC) jako kryptowalutę nr 1 na świecie. Citadel zarządza kapitałem o wartości ponad 40 miliardów dolarów — jedną czwartą wolumenu obrotu na giełdzie w Stanach Zjednoczonych.

Podczas konferencji DealBook 10 listopada, którego gospodarzem był The New York Times, Griffin powiedział, że przewiduje, iż „koncepcja oparta na bitcoinie zostanie zastąpiona koncepcją opartą na Ethereum w następnej generacji kryptowalut”.

Dodał, że kryptowaluty oparte na Ethereum mają „korzyści w postaci wyższych prędkości transakcji i niższego kosztu transakcji”.

Obecnie Ethereum jest tylko nieco szybsze niż Bitcoin, ale znacznie zwiększy szybkość transakcji i obniży koszty, gdy Ethereum 2.0 zostanie w pełni zaimplementowane.

Griffin jest długoletnim sceptykiem kryptowalut, zwłaszcza Bitcoina, który, jak twierdzi, „nie ma komercyjnego zastosowania”.

Podczas szczytu stwierdził, że „istnieje szereg problemów, które nie zostały rozwiązane przez kryptowaluty”, w tym ryzyko oszustwa, wysokie koszty i wydatki na energię.

„Bitcoin jest niezwykle drogi w zarządzaniu płatnościami” – powiedział. Obecnie kosztuje około 4,1 USD za transakcję Bitcoin. Typowe opłaty za transakcje kartą kredytową wahają się od 1,4% do 3,5% w popularnych sieciach, takich jak Mastercard, Visa i American Express. Zalecany koszt dopłaty do kart debetowych wynosi około 0,5%.

Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, Griffin twierdził, że Bitcoin jest „większym czynnikiem przyczyniającym się do globalnego ocieplenia niż jakakolwiek forma płatności, której używamy obecnie na całym świecie łącznie”.

Roczny ślad węglowy Bitcoina wynosi około 90,48 ton CO2. Każda transakcja Bitcoin ma równoważny ślad węglowy 2 008 657 transakcji Visa, zgodnie z Bitcoin Energy Consumption Index.

Z drugiej strony, wydobycie Bitcoinów wykorzystuje również najtańsze formy energii, takie jak energia odnawialna i nadwyżka mocy, które w przeciwnym razie zostałyby zmarnowane. Znacznie trudniej jest też faktycznie określić ilościowo wielkość emisji, za które odpowiedzialne są banki i instytucje finansowe.

Zapytany, czy obawiał się, że mógł już spóźnić się na pociąg kryptograficzny, powiedział: „Myślę, że pociąg jest w pewnym sensie nadal na stacji…. Myślę, że to wciąż bardzo dużo we wczesnych rundach.

15-11-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz