Binance jako najpopularniejsza giełda kryptowalut!

W październiku giełdę odwiedziło, aż 171 milionów użytkowników. Binance zostało oskarżone przez regulatorów z całego świata o wspieranie przestępstw związanych z walutami cyfrowymi. Jednak regulacje nie zepchnęły giełdy z pierwszego miejsca.

Według przedstawionego raportu przez FindBold, Binance odnotowało największy ruch wśród giełd kryptowalutowych w październiku tego roku, wynoszący 171 mln. We wrześniu ta liczba była aż o 12% mniejsza, względem tego miesiąca. Na drugim miejscu znajduje się Coinbase, który w październiku dodał 31% odwiedzających do 91 mln. A trzecie miejsce zajmuje PancakeSwap z ilością 25 mln odwiedzających.

Zyskująca ostatnio na popularności giełda KuCoin znalazła się na szóstym miejscu z 20 mln odwiedzających, co stanowi 38% wzrostu. 

Dlaczego Binance? Trzeba podkreślić, że giełdy są kluczem dla nowych inwestorów, do całego ekosystemu kryptowalut, ponieważ coraz więcej osób pragnie posiadać kryptowaluty. Sam model biznesowy Binance został uznany za innowacyjny, a ponadto token BNB był w centrum sukcesu giełdy. To on przyczynił się w głównej mierze do jej popularności.

Zaufanie od samego początku pozwoliło Binance na poszerzenie grona użytkowników. Warto zauważyć, że Binance jest jedną z niewielu giełd, które wprowadziły Initial Coin Offering (ICO).

Regulatorzy na całym świecie oskarżają giełdę o brak wystarczających protokołów przeciwdziałania praniu pieniędzy i przez to niektóre firmy zakończyły współpracę z Binance. Głównym konkurentem Binance jest giełda Coinbase. Giełda ta cieszy się dobrymi relacjami z regulatorami, którzy są uważani za surowych.

11-11-2021, Mr.Advice Team 


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz