ING z projektem kredytowym DeFi?

Dyrektor ds. Innowacji w ING, Annerie Vreugdenhil, podczas prezentacji w Singapore Fintech Festival ogłosiła, że firma pracuje nad zdecentralizowanymi finansami.
“Szukamy pożyczek peer-to-peer w systemie DeFi, ale nie na Bitcoinach, ani innych niestabilnych kryptowalutach.” – powiedziała Vreugdenhil.

ING zarządza łącznie aktywami o wartości 1 biliona dolarów. W artykule opublikowanym na początku tego roku firma wspomina o protokole AAVE, który jest zbudowany na sieci ETH. AAVE umożliwia użytkownikom zdeponowanie i zarabianie na stablecoinach lub innych kryptowalutach. Aktualnie pożyczkobiorcy mogą zarabiać około 3% odsetek rocznie.

“Automatyzacja procesów biznesowych w AAVE na publicznym blockchainie, bez pozwoleń, ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi rynkami pieniężnymi, takich jak przejrzystość, dokładność i szybkość. Twierdzimy jednak, że korzyści płynące z efektywności kosztowej i lepszego bezpieczeństwa, które wiążą się z automatyzacją rynków pieniężnych za pomocą inteligentnych kontraktów, są dyskusyjne i wprowadzają nowe zagrożenia techniczne.” –  twierdzi ING.

Ostrożnie rozważa niektóre z zalet i wad DeFi, dochodząc do wniosku, że “najlepsze z obu światów można osiągnąć, jeśli współpracują ze sobą scentralizowane i zdecentralizowane usługi finansowe”.

Pod koniec 2020 roku ING bardziej zainteresowało się blokchainem, firma dodatkowo zajęła się pracami nad przechowywaniem kryptowalut. Projekt Pyctor, do którego należy ING, oferuje rozwiązanie przechowywania monet. Jego uczestnikami są m.in. State Street, BNP Paribas, Forge, UBS i inni.

Projekt DeFi jest skierowany w stronę klientów detalicznych, ponieważ “zdecydowanie jest na to apetyt” – mówi Vreugdenhil.

„Korporacje są o wiele bardziej krytyczne, dlatego, że nie mogą sobie na to pozwolić. Spekulacje to nie ich sprawa.” – kończy.

09-11-2021, Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz