Burmistrz NYC zwiększa swoje plany związane z kryptowalutami.

Eric Adams, który niedawno wygrał wybory na burmistrza Nowego Jorku, zapowiedział już, że zamierza pobierać trzy pierwsze wypłaty w Bitcoinie.

Idąc za ciosem, nowy burmistrz ma kolejne plany dotyczące kryptowalut. Chce, aby szkoły w mieście uczyły studentów o technologii blockchain.

„Kiedy mówiłem o blockchain i Bitcoinach, młodzi ludzie na ulicy zatrzymywali się i zapytali: „Co to jest? O czym to jest?” – Adams powiedział w wywiadzie dla CNN.A person in a suit and tieDescription automatically generated with medium confidence

Burmistrz-elekt powiedział, że kryptowaluty są „nowym sposobem płacenia na całym świecie”, dlatego konieczne jest przygotowanie uczniów do nowego sposobu myślenia o ekonomii.

Adams chce, aby NYC stało się centrum przemysłu kryptowalutowego. Jeśli wypłaty w Bitcoinie staną się bardziej powszechne, nowojorczycy będą mogli zdecydować, w jaki sposób będzie wypłacane ich wynagrodzenie.

Polityk wspomina o swoich planach zachęcenia nowojorskich firm do akceptowania Bitcoina i innych kryptowalut jako formy płatności.

Wypowiedź Adamsa, spotkała się z różnymi reakcjami w internecie. Jedna strona twierdzi, że przedmiot dotyczący krypto musi zostać zrealizowany. Z kolei oponenci twierdzą, że kryptowaluty to „spekulacyjne śmieci” i szkoła powinna zostać przy aktualnym systemie nauczania.

W środowym wywiadzie dla Bloomberg Radio, Adams powiedział, że zamierza wyemitować kryptowalutę Nowego Jorku – coś podobnego do MiamiCoina.

Warto wspomnieć o tym, że Nowy Jork nie będzie pierwszym miastem, który wdroży u sobie program nauczania o kryptowalutach. W marcu tego roku władze Georgii uchwaliły ustawę o wdrożeniu w szkołach programu edukacji na temat cyfrowych aktywów.

09-11-2021, Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz