Brazylia rozpatruje projekt wypłacania rządowych wynagrodzeń w kryptowalutach.

W Brazylii jeden z polityków wpadł na pomysł zmiany ustawy, aby pracownicy rządowi otrzymywali wynagrodzenie w Bitcoinie.

Coraz częściej widzimy w social mediach, że popularność wypłat w kryptowalutach jest znacznie większa.

Na początku usłyszeliśmy o Burmistrzu Miami, Burmistrzu NYC, następnie Tampa. Natomiast 7 listopada Krajowej Izbie Deputowanych w Brazylii został przedstawiony projekt zezwalający płace w Bitcoinie.

Gdyby ten ruch, ten pomysł wszedł w życie, byłby to największy krajowy ruch adopcji kryptowalut od czasu przyjęcia płatności przez Salwador.

Projekt ustawy pojawi się na trwającej w Brazylii debatcie regulującej Bitcoina. Mówi się o tym, że pracownicy urzędowi, będą otrzymywać wynagrodzenie częściowo w krypto.

Cytat jednego z urzędników:

„Ustawa ta stanowi, że część wynagrodzenia pracownika może opcjonalnie być dokonywana za pośrednictwem kryptowalut”.

W przeciwieństwie do Salwadoru Brazylia nie nakaże przyjmowania płatności oraz odbierania wypłaty w Bitcoinie.

Jeden z posłów wyjaśnił, że adopcja jest potrzebna. Wyjaśnił również znaczenie pieniędzy w dzisiejszym świecie, które pozwalają ludzkości uciec od „prymitywnego społeczeństwa barterowego”. Goulart uzasadniał, że BTC jest „antytezą obecnego globalnego systemu finansowego”, ponieważ nie opiera się na zaufaniu do instytucji.

Na to poseł:

„Tylko do nas należy dostosowanie, ponowne wymyślenie i postęp na tej wspaniałej ścieżce nowoczesności w celu ustanowienia globalnej gospodarki, która ułatwia codzienne życie obywatelom, a przede wszystkim zapewnia dobrą jakość życia dla wszystkich”.

Sondaż z września pokazuje, że aż 48% Brazylijczyków popiera uczynienie z Bitcoina swojej oficjalnej kryptowaluty.

08-11-2021, Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz