#9 Newsletter Mr.Advice

Cześć! Z tej strony Mr.Advice Team!
Dzisiaj przeanalizujemy glassnode i zobaczymy, co wskaźniki on-chain nam mówią.. 🙂

Bitcoin osiąga nowe ATH! Świeca miesięczna (za październik) zamyka się w byczym miejscu. Kilkudniowa akumulacja i lecimy na nowe szczyty przed większą korektą?


Zerknijmy na aktywne portfele btc, widzimy, że szczyt aktywnych portfeli był na poprzednim ATH (kwiecień), wraz z korektą przyszedł spadek aktywnych adresów, co raczej nikogo nie dziwi. Wraz ze wzrostem bitcoina ona odbiła, lecz nie przebiła swojego ATH. Kiedy cena rośnie, ludzie się bardziej interesują, wiec, jeśli bitcoin poleci na nowe szczyty, 70/80k będą w niego wchodzić osoby, które oddawały swoje bitcoiny po 30K 🙂 tak działa rynek, tak działa chciwość. Jest zielono, kupuję, jest czerwono, sprzedaję. 🙂


Im większy jest ruch, im większy jest ruch w sieci, tym więcej trzeba zapłacić, tego chyba jest każdy świadomy. Przykład ETH, po korekcie majowej, fee było w okolicach 2$, po hype NFT, fee sięgało nawet 200$.

Im Bitcoin jest droższy tym transakcja bardziej wyraźna. Mediana fee, im więcej zleceń w danym polu tym transakcje są droższe, ponieważ osoby sprzedające prześcigają się, aby górnicy przyjęli ich zlecenie jako pierwsze. Górnicy zarabiają również na fee, na transakcjach. to oni potwierdzają twoje zlecenia w sieci. Jeśli, fee będzie za małe, żaden z górników może nie zrealizować twojego zlecenia. Kiedy jest dużo transakcji, a jest ograniczona moc przerobowa sieci, no to osoby muszą ze sobą konkurować “kto da więcej”. Aktualnie sieć btc nie jest zapchana, a transakcje są małe, jest to pozytywna informacja.


Bitcoinów coraz mniej! Tak, btc z giełd jest w dalszym ciągu wypłacany, znajdujemy się na poziomie z sierpnia 2018 roku. 


Adresy z ilością bitcoinów na portfelu większą niż 10k, w dalszym ciągu jest w akumulacji, wahania są od 90 do 81. Na adresach >1k mamy taką samą sytuację.

Z kolei adresy >10 btc w dalszym ciągu rosą, a portfele 0.1 są bliskie swojego ATH.


Exchange Net Position Change – wykres , zaznaczyłem okres od poprzedniego szczytu do teraz. Można zauważyć, że są to ogromne ilości, nawet 100 k dziennie. Od aktualnego ATH, wypłynęło nam z giełd – 270 k btc.


Net Realized Profit/Loss – czyli, zrealizowany zysk strata. Nowe ATH, duże realizacje zysków. Mimo delikatnego spadku, po wybiciu nowego szczytu, zrealizowane zyski trzymają się na wysokim poziomie.


Teraz mój ulubiony wskaźnik, który pokazuje, kto realizuje zyski. Mowa oczywiście o wskaźniku ASOL. Przy okolicach $66K zyski realizowały portfele, trzymające btc średnio 81 dni, czyli osoby, które kupiły mniej więcej 2.5 miesiąca temu.


aSOPR, pokazuje nam czy dana transakcja jest realizowana w stracie, czy w zysku. Co ciekawe można zaobserwować, że jeśli jesteśmy w BULLISH rynku, SOPR spadnie poniżej wartości 1, może nam mówić, czy dana korekta już się skończyła (zwróć na to uwagę :)). Z aSPOR usunięte są transakcje krótsze niż 1h. Z większej perspektywy można zauważyć, że kiedy mamy pęknięcie bańki, aSOPR jest ekstremalnie wysoki. Dojście do wartości 1.38 (poprzednia hossa), powinno nam zaświecić lampkę, czy to nie są ostatnie dni hossy.90D Coin Days Destroyed (CDD-90)- uwzględnia coiny, które były zniszczone w ostatnim roku, jest również uwzględniony wiek. Mamy dwa poziomy, a’la oscylator. Możemy zauważyć, że jesteśmy na poziomach sprzed hossy, patrząc na ten oscylator, możemy założyć, że czeka nas ciekawy czas. 🙂


Jako ciekawostkę dodam wykres znaleziony na Twitter, stworzony przez jednego analityków. Kolejna noga wzrostowa i stamtąd zobaczymy większą korektę? We will see 🙂 


Pamiętaj, nie czekaj na ostateczny dzień hossy, sprzedawaj partiami, nie wszystko na raz. Przy ostatniej fazie hossy wszystko leci TO THE MOON, jest napływ nowych inwestorów, co, jeśli sieć będzie zapchana? Nie będziesz mógł sprzedać swoich środków? Dlatego zyski realizujemy partiami 🙂 Miej plan na końcówkę roku, profitów!


News-y ze świata krypto


Burmistrz Miami – Francis Suarez zobowiązał się do otrzymania swojej następnej wypłaty w formie Bitcoina. Burmistrz wezwał dyrektora ds. informacji Mike’a Sarasti do udzielenia pomocy w zorganizowaniu płatności. 


Crypto.com zaoferuje kolekcjonerskie tokeny NFT UFC. W pakietach UFC 268, 4 listopada znajdą się plakaty walk oraz wzory pasów z wyczekiwanej walki rewanżowej Usman vs. Covington. Według informacji zamieszczonych na oficjalnym blogu UFC, oferta będzie obejmować 2999 tokenów NFT, które będą przedstawiać plakaty z walk i projekty pasów z walki powrotnej Usmana i Covington.


Nowy burmistrz chce przekształcić Nowy Jork w przyjazny kryptowalutom. Eric Adams został wybrany 110. burmistrzem Nowego Jorku, po pokonaniu we wtorkowych wyborach republikańskiego kandydata Curtisa Sliwę. Wraz z przełomowym zwycięstwem Adams jest teraz drugim Afroamerykaninem, który kieruje najbardziej zaludnionym miastem USA i pierwszym pro-bitcoinowym burmistrzem Nowego Jorku. Jego kampania koncentrowała się głównie na walce z przestępczością, jednak burmistrz-elekt skupia się również na aktywach cyfrowych jako jednej z dróg do stymulowania wzrostu finansowego w Nowym Jorku. W wywiadzie dla Bloomberga Adams powiedział, że zobowiązuje się do zbadania „co powstrzymuje rozwój Bitcoina i kryptowalut” w mieście.


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz