Fundacja Avalanche uruchamia fundusz inwestycyjny o wartości 220 mln USD

Avalanche to protokół inteligentnych kontraktów (smart contracts) warstwy pierwszej (layer 1). Nowe fundusze zostaną przeznaczone na rozwój kilku możliwości protokołu Avalanche, w tym dla DeFi, aplikacji korporacyjnych i NFT.

Fundacja Avalanche ogłosiła fundusz inwestycyjny o wartości 220 milionów dolarów, nazwany „Blizzard”, na rozwój ekosystemu. Fundusze Blizzarda zostaną przeznaczone na przyspieszony rozwój, innowacje i rozwój protokołu. W szczególności koncentruje się na DeFi, aplikacjach korporacyjnych, NFT.

Fundusz Blizzard jest wspierany przez wiele znanych grup, w tym samą Fundację Avalanche, Ava Labs (firmę programistyczną stojącą za Avalanche) i Three Arrows Capital. Blizzard ma być aktywnie zarządzanym funduszem i będzie wspierać projekty poprzez inwestycje kapitałowe, zakupy tokenów, rozwój biznesu i wsparcie integracji ekosystemu.

Po uruchomieniu nieco ponad rok temu, Avalanche ma ponad 320 projektów opartych na platformie i ma łączną wartość zamrożoną (TVL) na poziomie 8,2 miliarda dolarów. O nowym funduszu inwestycyjnym dyrektor Fundacji Lawinowej Emin Gün Sirer powiedział:

„Blizzard odegra kluczową rolę w dalszym przyspieszeniu wzrostu i ugruntowaniu pozycji Avalanche jako domu dla projektów i osób będących pionierami nowej ery w naszej przestrzeni”.

Zespół Avalanche opisuje ją jako najszybszą platformę inteligentnych kontraktów w branży blockchain. John Wu, prezes Ava Labs, uznał znaczenie Avalanche dla zdecentralizowanego świata, ale podkreślił, że „ostatecznym celem Ava Labs jest umożliwienie tradycyjnym firmom świadczącym usługi finansowe i tradycyjnym przedsiębiorstwom tokenizację ich aktywów”. Innymi słowy, Wu mówi, że „700 bilionów dolarów aktywów, które znajdują się w bilansach usług finansowych” jest bardziej zgodne z wizją Ava Labs dla Avalanche niż około 200 miliardów dolarów obecnie w DeFi.

Inne dziewięciocyfrowe fundusze inwestycyjne lub dotacje zostały ogłoszone w tym roku przez inne protokoły inteligentnych kontraktów (smart contracts) warstwy 1. Na przykład protokół NEAR ogłosił w zeszłym tygodniu kolosalną dotację na rozwój w wysokości 800 milionów dolarów. W czerwcu Solana Labs zebrała 314 milionów dolarów, a we wrześniu ekosystem Cardano otrzymał 100 milionów dolarów na DeFi i NFT.

04-11-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz