Duże instytucje finansowe gotowe na DeFi.

Wraz z ogłoszeniem Aave Pro, platformy DeFi przeznaczonej wyłącznie dla inwestorów instytucjonalnych, “duzi chłopcy” mogą w końcu przygotować się do “zabawy” z blockchainem.

Tradycyjni inwestorzy są bardziej przyzwyczajeni do takich koncepcji, jak akcje i nieruchomości, koncentrując się na takich aspektach, jak przychody, miesięczna aktywność użytkowników i przepływy pieniężne, dzięki czemu DeFi (zdecentralizowane finanse – krypto banki tworzone przez społeczność) jest dla nich bardzo dobrym punktem wejścia do świata blockchain. 

W ciągu ostatniego roku projekty DeFi pojawiły się na całym świecie, przyciągając miliardy dolarów do niszowej branży.

Fidelity Digital Assets niedawno poinformował, że 80% ankietowanych instytucji jest zainteresowanych aktywami cyfrowymi, a 36% z nich twierdzi, że już zainwestowało w tę klasę aktywów. 

Co więcej, według Evertas, firmy ubezpieczeniowej od kryptowalut, 90% inwestorów instytucjonalnych w USA i Wielkiej Brytanii planuje wkrótce zwiększyć swoje zasoby kryptowalut.

Nick Ovchinnik, dyrektor ds. rozwoju biznesu w 1inch Network, powiedział Cointelegraph: „Napływ funduszy instytucjonalnych będzie miał długotrwały pozytywny wpływ na rynek”. Powiedział, że obecność renomowanych podmiotów powinna zwiększyć stabilność rynku dla inwestorów detalicznych i długo oczekiwane przyjęcie tej nowej klasy aktywów, stwierdzając:

„Ci inwestorzy są raczej niechętni ryzyku i mają długoterminowy horyzont inwestycyjny. Dlatego najbardziej efektywne aktywa na rynku to te, które najbardziej skorzystają ze względu na swoją dominującą pozycję.”

Niedawno protokół Aave DeFi ogłosił nową platformę wyłącznie dla inwestorów instytucjonalnych. W DeFi mogą być miliardy, ale to skromna suma w porównaniu z bilionami dolarów wydawanych każdego dnia w tradycyjnym systemie finansowym. Ponieważ technologia dostępna dla inwestorów skaluje się do wielkości potencjału wzrostu branży, wszystkie oczy są skierowane na DeFi i na to, jak instytucje będą ją kształtować.

Jeśli wielkie korporacje, a wraz z nimi ogromny kapitał, na stałe wejdą w DeFi, to cały rynek kryptowalut stanie się bardziej przewidywalny, zyskowny i przyjazny dla inwestora indywidualnego.  

01-11-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz