#8 Newsletter Mr.Advice

Dzisiaj pokrótce omówimy stronę Bybt. Jest to strona, na której można znaleźć m.in. informacje o „fundingu” dzięki, któremu możemy przewidzieć prawdopodobny “dump” ceny.


Mechanizm działania perpetual futures dąży do wyrównania cen między rynkiem spot i futures. Dzieje się to na zasadzie wymiany tzw. fundingu między traderami.

W tzw. fazie byka funding jest dodatni i gracze long płacą graczom short. W fazie niedźwiedzia funding jest ujemny i sytuacja się odwraca. Funding odbywa się co 8h.

Stopa finansowa 0.01 % jest to poziom neutralny, im wyższy fouding (0.08% baardzo dużo) spodziewaj się “czyszczenia longów” dużego zrzutu ceny.

Funding NORMAL: 

Funding HIGH: 

Dodatkowo na stronie znajdujemy takie informacje jak:

– Likwidacje, ile zostało zlikwidowanych pozycji long-short. Podrzucam wykres, ile zostało zlikwidowanych longów przy ostatnim czyszczeniu fundingu 🙂


– Podstawowe wykresy typu: Stock to Flow model, 2-Year MA, Pi Cycle i wiele innych 🙂 

– Ciekawą zakładką jest zakładka “Grayscale” (dla osób, które nie wiedzą co to Grayscale. Jest to amerykańska firma inwestycyjna, która posiada jeden z największych portfeli BTC – 641.11 k bitcoinów) 

Możemy zobaczyć jakie ruchy dokonali inwestorzy w ostatnich 30 dniach, skupują takie kryptowaluty jak: 

LINK +8847

FIL +3357

BAT +32568


Po przejściu w “GBTC INVESTOR” możemy sprawdzić dokładnie, kto stoi za inwestycjami w BTC. M.in jest to ARK Investment, Rothschild Investment Corp


Na dzisiaj to już wszystko, mamy nadzieję, że cię zaciekawiliśmy dzisiejszym newsletterem, częściej będziesz zerkał na funding, bo jest naprawdę ważny, jeśli grasz pozycje lewarowane oraz krótki podglad kto inwestuje w GBTC. 


News-y ze świata krypto


Salvador dokupuje 420 BTC w lokalnym dołku, jak informuje precynet na swoim twitterze. Zakupy zostały zrobione za ok. $24.6 mln. Salvador aktualnie posiada 1120 BTC (to około 87,4 mln USD) za średnią cene – 53 300 USD.


FTX zareklamuje kryptowaluty podczas Super Bowl. Sam Bankman-Fried, założyciel i prezes FTX, uznał futbol amerykański za jeden z priorytetów w ramach strategii marketingowej, która koncentruje się na sporcie. Jak stwierdził, nie ma większego wydarzenia niż Super Bowl, podczas którego można przekazać wiadomość o kryptowalutach .Za 30-sekundową reklamę podczas Super Bowl w 2021 roku trzeba było zapłacić 5,5 mln USD. 


Adobe i Rarible nawiązały współpracę nad weryfikacją NFT. Adobe – międzynarodowa firma produkująca oprogramowanie komputerowe – nawiązała niedawno współpracę z rynkiem NFT “Rarible”. Celem tego partnerstwa jest wspieranie cyfrowego potwierdzania autentyczności. Firmy te zapoczątkowują fazę beta nowej funkcji Adobe “Content Credentials”, która pomaga weryfikować i chronić metadane cyfrowej zawartości.


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz