Dubaj ogłasza nowe przepisy dotyczące tokenów inwestycyjnych

Zjednoczone Emiraty Arabskie nadal są jedną z najbardziej przyjaznych jurysdykcji na świecie dla branży aktywów cyfrowych.

Dubai Financial Services Authority (DFSA) ustanowił ramy regulacyjne dla tokenów inwestycyjnych w ramach swoich wysiłków na rzecz stymulowania cyfrowego środowiska finansowego i technologicznego, jednocześnie spełniając wymagania graczy rynkowych.

DFSA jest niezależnym organem regulacyjnym w Dubaju, który jest odpowiedzialny za monitorowanie i regulowanie firm świadczących usługi finansowe, które chcą tam działać. Licencjonuje również i reguluje ich produkty i usługi.

Według raportu agencji informacyjnej Emirates WAM, ramy regulacyjne DFSA definiują tokeny inwestycyjne jako „token bezpieczeństwa lub token pochodny”.

Raport zauważa, że ​​utworzenie nowej struktury regulacyjnej jest pierwszym krokiem w reżimie aktywów cyfrowych DFSA, który odzwierciedla sugestie zawarte w dokumencie konsultacyjnym 138 opublikowanym w marcu 2021 r. Dokument konsultacyjny zawierał informacje na temat planów DFSA dotyczących regulacji tokenów zabezpieczających (security token).

Jak donosił Cointelegraph w marcu, regulator finansowy w Dubaju wezwał członków społeczeństwa do zgłaszania uwag na temat proponowanych zasad dotyczących kryptowalut uznawanych za tokeny bezpieczeństwa.

Ramy tokenów inwestycyjnych mają na celu ochronę inwestorów i zapewnienie pewności prawa operatorom rynku.

Określa rodzaj dozwolonych tokenów inwestycyjnych, które mogą być notowane na giełdzie zasobów cyfrowych w Międzynarodowym Centrum Finansowym w Dubaju, a także inne istotne informacje.

DFSA pracuje również nad planami dla nienotowanych papierów wartościowych, które nie są objęte ramami regulacyjnymi tokenów inwestycyjnych. Przewiduje się, że będą to kryptowaluty, tokeny użytkowe i niektóre stablecoiny. Oczekuje się, że DFSA opublikuje kolejny dokument konsultacyjny w czwartym kwartale tego roku.

29-10-2021, Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz