Dogecoin i Shiba. To Elon Musk ustala ceny tokenów za pomocą Twittera.

Dyrektor generalny (CEO) Tesli i SpaceX Elon Musk po raz kolejny zmienił i tak już niestabilne rynki kryptowalut serią tweetów, powodując gwałtowne wahania cen tokenów Shiba Inu i Dogecoin.

Niedawny wzrost wartości Shiba miał związek z petycją (zebrano grubo ponad 300,000 podpisów) o umieszczenie tej kryptowaluty w aplikacji do handlu detalicznego Robinhood. „Ta petycja ma na celu uprzejmą prośbę Robinhood o umieszczenie monet Shiba w handlu” – czytamy w apelu na Change.org. „Zachęćmy Robinhood, aby był pierwszym tradycyjnym brokerem, który wsiadł do tego pociągu!”

Po zebraniu 200,000 podpisów autor petycji Tristan Luke napisał: „Gratulacje chłopaki. Zrobliśmy to. Wszystko wskazuje na to, że Robinhood wkrótce nadejdzie.”

Mimo „wszystkich wskazań” wielu ekspertów nie jest jednak przekonanych do powodów ostatniego ruchu. Vijay Ayyar, szef ds. Azji i Pacyfiku na giełdzie kryptograficznej Luno, podobno powiedział Bloombergowi: „Z takimi monetami memów trudno jest szczerze spekulować na temat rzeczywistych przyczyn zmian cen”.

Późniejszy spadek ceny tokena o prawie 12% można jednak powiązać z wpisami Elona Muska na Twitterze. Na pytanie, ile monety Shiba Inu posiada na Twitterze, dyrektor generalny Tesli odpowiedział po prostu: żadnych”.

Musk ponownie odpowiedział, że „nabył kilka ciągów haszujących ASCII o nazwie „Bitcoin, Ethereum i Doge”.

W przeciwieństwie do Shiba Inu, wydaje się, że Dogecoin wzrósł w odpowiedzi na poparcie Muska, wzrastając o prawie 7% od jego komentarza.

Dogecoin: „krypto dla ludzi”

Historia Muska z Dogecoin jest długa i dobrze udokumentowana. Poza zwykłym tweetowaniem, ściśle współpracował również z twórcami projektu, aby ulepszyć podstawowy protokół.

Ross Nicoll, programista Dogecoin Core, powiedział Decrypt w maju, że dyrektor generalny Tesli rozmawiał z programistami, a nawet zgłosił się na ochotnika do sfinansowania ich pracy (oferta, którą odrzucili).

26-10-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz