Złoto jest „bezwartościowe”. Miliarder Barry Sternlicht kupuje Bitcoin i Ethereum.

Kolejny legendarny inwestor ujawnił swoje pozycje w Bitcoin i Ethereum. W rozmowie z miliarderem CNBC Barry Sternlicht twierdził, że kupił BTC i ETH, dołączając w szeregi Elona Muska, Michaela Saylora i Paula Tudora Jonesa.

Majątek Sternlichta ma przybliżoną wartość około 4 miliardów dolarów. Jest jednym z założycieli Starwood Capital Group. Fundusz inwestycyjny zarządza aktywami o wartości 60 miliardów dolarów.

Podobnie jak Jones i Saylor, Sternlicht jest zaniepokojony bankami centralnymi i ich polityką monetarną, która może powodować inflację ich walut. W ten sposób legendarny inwestor postanowił zdywersyfikować swój portfel na Bitcoin i Ethereum jako zabezpieczenie przed tym zjawiskiem.

Ponadto Sternlicht skorzystał z okazji, aby odnieść się do uwag zgłoszonych przez CEO JP Morgan Chase Jamiego Dimona na temat Bitcoina. Kilka dni temu dyrektor nazwał BTC „bezwartościowym” po długiej liście odrzucających komentarzy wygłaszanych przez Dimona na przestrzeni lat.

W odpowiedzi Sternlicht stwierdził, że złoto, jeden z najpowszechniejszych aktywów użytkowych i magazyn wartości, jest „bezwartościowe”. Inwestor powiedział:

To, o czym mówił Jamie Dimon, to znaczy, że złoto i srebro też są trochę bezwartościowe. Mają pewne zastosowania przemysłowe, ale są one niewielkie. Są magazynem wartości. Powodem, dla którego posiadam Bitcoin, jest to, że rząd USA i każdy rząd na półkuli zachodniej drukuje pieniądze teraz i będzie je drukował zawsze (…).

Cechy BTC, jego zdolność do przenoszenia wartości na całym świecie i ograniczona podaż to inne powody, które przekonały Sternlichta do wejścia na rynek kryptowalut. 

18-10-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz