DeFi w tradycyjnym banku? Bank w Szwajcarii wprowadza możliwość zarabiania na kryptowautach.

SEBA Bank, który oferuje już swoim klientom usługi kryptowalutowe, ogłosił, że klienci będą teraz mogli zarabiać na swoich portfelach krypto. 

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, SEBA Bank uruchomił nowe rozwiązanie klasy instytucjonalnej o nazwie SEBA Earn. Pozwoli ono posiadaczom kryptowalut zarabiać pieniądze. 

Bank zauważył, że gwałtowny wzrost obserwowany w przestrzeni DeFi (zdecentralizowane finanse), zaostrzył apetyt wielu klientów instytucjonalnych na różne usługi zarabiania. Wśród nich znajdują się staking oraz scentralizowane pożyczki i kredyty.

Program SEBA Earn zapewni zarówno inwestorom instytucjonalnym, jak i detalicznym przejrzystą i bezpieczną ścieżkę do generowania zysków z ich inwestycji w kryptowaluty. Guido Buehler, prezes SEBA Bank powiedział:

Jest jasne, że wraz z przyspieszeniem zainteresowania instytucjonalnego aktywami cyfrowymi, inwestorzy mają szerszy apetyt na aktywa kryptowalutowe. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się usługi zarabiania, takie jak staking, DeFi oraz scentralizowane pożyczki i kredyty kryptowalutowe. SEBA Earn, nasza kompleksowa oferta w zakresie zarabiania na aktywach cyfrowych, zapewnia profesjonalnym i instytucjonalnym graczom elastyczną platformę i zaufanego, regulowanego dostawcę. Dzięki temu mogą oni bezpiecznie wejść w tę przestrzeń.

Innowacyjność jest podstawą naszej filozofii w SEBA Bank. Jestem podekscytowany, że możemy zademonstrować naszą wiodącą w branży innowacyjność w dostarczaniu naszym klientom najnowocześniejszych technologii. Potrzebują ich, aby dotrzymać kroku szybko rozwijającej się branży aktywów cyfrowych.

Szwajcarski bank kryptowalutowy dodał również, że inwestorzy mogą korzystać z usług pożyczania i zaciągania pożyczek, aby zarobić na programie SEBA Earn. Początkowo będą mogli pożyczać bezpośrednio na platformie tylko BTC i ETH. Więcej monet ma zostać dodanych w późniejszym terminie.

Obecnie klienci mogą zarabiać na różnych obsługiwanych sieciach blockchain, w tym Cardano, Polkadot oraz Tezos. 

SEBA ujawniła jednak swoje zamiary dodania kolejnych protokołów w nadchodzących miesiącach.

Wraz z uruchomieniem SEBA Earn, firma będzie pierwszym regulowanym bankiem, który zaoferuje inwestorom dostęp do zarabiania w różnych protokołach DeFi.

SEBA został założony w 2018 roku. Jest on jednym z pierwszych banków w Szwajcarii skoncentrowanych na aktywach cyfrowych, który otrzymał licencję od Szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA).

15-10-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz