Binance uruchomi fundusz o wartości 1 miliarda dolarów na rozwój ekosystemu BSC

W ogłoszeniu stwierdzono, że program jest największym, jaki kiedykolwiek ogłoszono w przestrzeni kryptowalutowej.

Giełda kryptowalut Binance tworzy fundusz akceleracyjny o wartości 1 miliarda dolarów, aby rozszerzyć możliwości ekosystemu Binance Smart Chain (BSC) i przyspieszyć upowszechnianie się w głównym nurcie w sektorze technologii finansowych.

Giełda zaprezentowała swój fundusz w wielopoziomowym modelu rozwoju w czterech specjalistycznych obszarach: Rozwój talentów, Program motywacyjny dla płynności, Program Budowniczy, Program Inwestycji i Inkubacji. Ogłoszenie sugerowało, że przeznaczą odpowiednio 100 mln USD, 100 mln USD, 300 mln USD i 500 mln USD na każdy segment.

Największy dobroczyńca puli, program inwestycyjno-inkubacyjny, skupi się na wielołańcuchowej ekspansji już rozwijających się obszarów sfery technologicznej. Obejmuje to różne metawersy, gry, wirtualną rzeczywistość i sztuczną inteligencję.

Założyciel firmy Maverick, Changpeng Zhao – znany również na Twitterze jako CZ – podzielił się prostym, ale skutecznym spojrzeniem na wiadomości:

W oświadczeniu platforma nakreśliła wysokie oczekiwania dotyczące rozwoju interoperacyjności między infrastrukturami tradycyjnymi i Web 3.0:

„Dzięki współpracy z wiodącymi w branży organizacjami fundusz inwestycyjny będzie ukierunkowany na skalowanie technologii blockchain do rzeczywistych przypadków użycia i wypełni lukę między krypto-blockchainem a obecnymi sektorami techniczno-finansowymi”.

Binance Smart Chain został wprowadzony na rynek we wrześniu 2020 roku jako podstawowa platforma startowa wspierająca rozwój zdecentralizowanych aplikacji lub dApps, kompatybilnych z blockchainem Ethereum poprzez Ethereum Virtual Machine.

Od momentu powstania platforma rozwinęła się, aby obsługiwać ponad 1 milion aktywnych użytkowników dziennie w szerokim zakresie ponad 900 dApps. Jedną z najbardziej znanych giełd zdecentralizowanych lub DEX, zbudowaną na BSC, jest PancakeSwap, w której ulokowane jest obecnie (TVL) około 9,8 miliarda dolarów. 

Wśród podstępnego wzrostu liczby włamań i naruszeń w zdecentralizowanych finansach lub przestrzeni DeFi, Binance Smart Chain nawiązał współpracę z firmą zajmującą się bezpieczeństwem blockchain ImmuneFi, aby oferować nagrody za błędy i inne nagrody dla skoncentrowanych na etyce hakerów i programistów.

14-10-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz