Amerykański senator Lummis kupuje więcej bitcoinów, postrzega BTC jako „doskonały magazyn wartości”

Senator USA Cynthia Lummis ujawniła, że na bitcoiny wydała ostatnio od 50,000 do 100,000 USD. Senator z Wyoming postrzega bitcoin jako „doskonały magazyn wartości”, który powinien znaleźć się w każdym portfelu inwestycyjnym.

Senator pro-bitcoin z Wyoming, Cynthia Lummis, ujawniła swój niedawny zakup bitcoinów w okresowym raporcie o transakcjach (PTR) w czwartek.

Według zgłoszenia, 16 sierpnia senator kupiła BTC o wartości od 50,001 do 100,000 USD. Cena bitcoina wynosiła wówczas około 45,000 USD.

Ujawnienia dokonano poza 45-dniowym terminem zgłaszania określonym w ustawie o zatrzymaniu handlu w zakresie wiedzy kongresowej (STOCK). Ustawa wymaga od członków Kongresu ujawnienia każdego zakupu i sprzedaży poszczególnych akcji, obligacji i kontraktów terminowych na towary o wartości powyżej 1,000 USD w ciągu 45 dni od transakcji.

Rzecznik prasowy w biurze senatora Lummis powiedział CNBC, że opóźnienie ujawnienia było spowodowane „błędem zgłoszenia”, stwierdzając:

Gdy zdaliśmy sobie z tego sprawę, pracowaliśmy z komisją etyki, aby to naprawić. To był uczciwy błąd, a problem został rozwiązany bez kary.


Senator z Wyoming postrzega bitcoin jako „doskonały magazyn wartości”, który powinien znaleźć się w każdym portfelu inwestycyjnym.

Senator pod koniec czerwca mówiła, że ​​zamierza “kupić dip”, ponieważ cena bitcoina spadła poniżej 30,000 USD. Komentując spadającą cenę BTC, powiedziała: „Jestem bardzo podekscytowana, ponieważ jak tylko spadnie trochę więcej, kupię trochę więcej”.

Senator Lummis jest wieloletnim zwolennikiem bitcoinów. Wcześniej powiedziała, że ​​kupiła swojego pierwszego BTC w 2013 roku za 330 USD i do końca czerwca posiadała 5 bitcoinów.

„Naprawdę postrzegam to jako wielki zasób wartości dla osób fizycznych, korporacji i rządów” – skomentowała w lutym na temat bitcoina, stwierdzając:

Nadal uważam, że jest to doskonały zasób wartości i powinien być częścią portfela inwestycyjnego każdej osoby.

13-10-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz