5 krajów zaakceptuje Bitcoin jako prawny środek płatniczy do końca przyszłego roku, mówi CEO Bitmex

Do końca przyszłego roku co najmniej pięć krajów zaakceptuje bitcoin jako prawny środek płatniczy, przewiduje prezes giełdy kryptowalut Bitmex. Podał trzy kluczowe powody, dla których doszedł do takiego wniosku. „Kraje rozwijające się wskoczą w kryptowaluty w 2022 roku” – powiedział.

Prezes giełdy kryptowalut Bitmex, Alex Hoeptner, przewidział, że kraje rozwijające się będą przodować w adopcji bitcoinów. Opisał w zeszłym tygodniu:

Przewiduję, że do końca przyszłego roku będziemy mieć co najmniej pięć krajów, które akceptują bitcoin jako legalny środek płatniczy. Wszystkie z nich będą krajami rozwijającymi się. Oto dlaczego myślę, że kraje rozwijające się wskoczą w kryptowaluty w 2022 roku.

Dyrektor generalny przedstawił trzy główne czynniki decydujące o przyjęciu bitcoina w krajach rozwijających się i dlaczego wymyślił tę prognozę.

Pierwszy to przekazy pieniężne. Przekazy pieniężne stanowiły 23% PKB Salwadoru w 2020 r., opisał Hoeptner. Powołując się na dane Banku Światowego, dodał, że kraje o niskich i średnich dochodach otrzymują około 75% wszystkich światowych przekazów, a 540 miliardów dolarów w przekazach dotarło do krajów o niskich i średnich dochodach w 2020 roku.

„Te pieniądze muszą jakoś znaleźć drogę do domu” – powiedział. „Ale obecny system przekazów pieniężnych – prowadzony przez dostawców usług pieniężnych, takich jak Western Union – oszukuje ludzi, naliczając im średnio 10% tylko po to, aby wysłać pieniądze do domu następnego dnia roboczego”.

Drugim czynnikiem jest inflacja. Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) prognozuje inflację dla krajów rozwiniętych w 2021 roku na 2,4% i 5,4% dla krajów rozwijających się.

Wyjaśnił, że podczas kryzysów inflacyjnych ludzie szukają alternatyw dla walut fiducjarnych. Na przykład powiedział: „Ponieważ w tym roku inflacja w Turcji wzrosła znacznie powyżej 15%, gwałtownie wzrosła adopcja kryptowalut. Turcja odpowiedziała szybkim zakazem używania kryptowalut dla towarów i usług, ale inflacja wynosi teraz 19,25%”.

Hoeptner zauważył:

Bitcoin rozwiązuje ten problem, z ograniczoną podażą do 21 milionów. A kraje rozwinięte i ich mieszkańcy to zauważają.

Trzecim czynnikiem jest polityka. Wyjaśnił, że wielu polityków lub rządzących „jest utalentowanych i bystrych oraz interesuje się pozycjonowaniem się jako postępowi, populiści i myśliciele new age”.

Opiniował: „W ciągu następnego roku, gdy Salwador wypracuje problemy związane z jego wprowadzeniem, doświadczeni politycy będą zastanawiać się, jak mogą podążać podobną ścieżką i jak może to przynieść korzyści zarówno im, jak i ich wyborcom”, wyjaśniając:

Salwador wykonał pierwszy skok wiary, czyniąc podobne posunięcia innych krajów znacznie łatwiejszymi do rozważenia.

Jednak dyrektor generalny ostrzegł: „Wszelkie błędy tych liderów w fazie wdrażania mogą ogólnie zaszkodzić szerszemu przyjęciu kryptowalut. To niebezpieczny dylemat, który przed nami.

12-10-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz