Polska. Od 1 listopada z bitomatów wypłacimy tylko 1,000 EURO bez weryfikacji.

31 października 2021 roku w życie wejdą nowe przepisy dotyczące rynku kryptowalut w Polsce. 

Zmiany dotyczą wszystkich firm, które świadczą usługi kupna, sprzedaży i wymiany aktywów cyfrowych. Dotyczą one ochrony klientów w zgodzie z założeniami polityki AML, związanej z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, które znalazły się w art. 2 ust. 1 pkt. 12 stosownej ustawy w ramach następujących zakresów:

  • wymiany pomiędzy walutami wirtualnymi i środkami płatniczymi,
  • wymiany pomiędzy walutami wirtualnymi,
  • pośrednictwa w wymianie, o której mowa w lit. a lub b,
  • prowadzenia rachunków umożliwiających obrót takimi walutami, o których mowa w ust. 2 pkt 17 lit. e ustawy.

Ostatni z wymienionych wyżej punktów odnosi się do prowadzonego w formie elektronicznej zbioru danych identyfikacyjnych, który ma zapewnić do tego uprawnionym możliwość korzystania z walut wirtualnych i przeprowadzania w oparciu o nie transakcji wymiany.

Podmioty, których działalność opiera się na powyższych usługach zostały tym samym zobligowane do zarejestrowania swojej działalności w specjalnie do tego celu przygotowanym rejestrze.

Poza koniecznością rejestracji działalności w ramach nowych regulacji, podmioty świadczące usługi oparte o kryptowaluty musiały zaktualizować procedury wewnętrzne.

Najważniejszą informacją dla klientów jest to, że od 1 listopada zmniejszy się limit transakcji okazjonalnej – z 15,000 EURO do 1,000 EURO. W przypadku, gdy klient będzie chciał dokonać transakcji powyżej tej kwoty, konieczne będzie przeprowadzenie weryfikacji tożsamości.

11-10-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz