#5 Newsletter Mr.Advice

Axie Infinity – na czym polega gra i jak zarabiać na niej pieniądze?

Wprowadzenie

Axie Infinity to gra kolekcjonerska oparta na sieci Ethereum, która powstała w 2018 roku. Gra jest pomysłem start-upu z Wietnamu Sky Mavis. Token ekosystemu Axie Infinity to Axie Infinity Shard (AXS). Można go kupować, wymieniać I zdobywać podczas trwania rozgrywki. W grze są również powiązane tokeny ERC-721 i Small Love Potion (SLP). Przy wysokiej cenie Axie i wysokich opłatach gas na Ethereum, bariera wejścia nowych graczy na start jest wysoka. Axie Infinity przeprowadziło migrację zasobów z Ethereum do swojego łańcucha sidechain Ronin, dzięki czemu koszty transakcji znacznie zmalały. W celu przeniesienia się na Ronin będziesz musiał utworzyć portfel Ronin i posiadać portfel Ethereum (jak MetaMask). Po skonfigurowaniu portfela Ronin możesz użyć Ronin bridge, aby przenieść ETH do Ronina, gdzie staje się on WETH (Wrapped ETH). Następnie możesz użyć tego do zakupu Axie.


Czym jest Axie Infinity?

Postacie w grze noszą nazwę Axies, które są niewymiennymi tokenami (NFT). Stworków używasz do walki, rozwoju bądź handlu z innymi użytkownikami. Oprócz nich w grze znajdziesz wirtualne przedmioty oraz lądy. Swoje pierwsze Axie możesz nabyć na marketplace. Na początek potrzebujesz 3 stworków. Obecnie cena najtańszego Axie to około 150$:


Czym różnią się stworki?

  • Statystyki (zdrowie, morale, umiejętności i szybkość)
  • 6 części ciała (oczy, uszy, róg, usta, plecy i ogon)
  • Klasy (Reptile, Plant, Dusk, Beast, Bug, Mech, Aquatic, Bird, Dawn)

W grze znajdziesz różne tryby rozgrywki:

  • Bitwa (PvP – gracz vs gracz) – w momencie wygranej zdobywasz tokeny Small Love Potion (SLP), który jest używany do hodowli Axies lub zwyczajnego handlu na giełdzie.
  • Hodowla – Axie są hodowane w celu stworzenia potomstwa z unikalnymi zdolnościami i słabościami w oparciu o kombinacje genów.
  • Ziemia – Axie posiadają ziemię i domy. Znajdują się one w wirtualnym wszechświecie. Możesz kupować działki i doprowadzać je do należytego stanu, korzystając z zasobów dostępnych na platformie.
  • Rynek – jest możliwość zawierania transakcji na zdecentralizowanym rynku, na którym NFT mogą być wymieniane przez użytkowników.

Czym jest Axie Infinity Shard (AXS)?

Token AXS został wydany w listopadzie 2020 roku. Posiadacze AXS będą mogli używać tokena do stakowania i otrzymywania AXS poprzez głosowanie i granie. Całkowita podaż AXS wyniesie 270,000,000. Niektóre tokeny zostały przeznaczone do publicznej sprzedaży, niektóre do gry, a inne dla Sky Mavis i doradców projektu. Początkowa podaż podczas pierwszej publicznej sprzedaży wyniosła nieco poniżej 60,000,000. Oczekuje się, że liczba wydanych tokenów będzie rosła aż do 2026 roku. Najdroższe Axie (Stworki) sprzedały się za 300ETH!


Przypadki użycia AXS

Axie Infinity ma silną społeczność i dobrze prosperujący ekosystem. Dla fanów Pokémonów lub Final Fantasy Axie Infinity oferuje zabawną rozgrywkę, która może pochłonąć na dłużej.

Grając w Axie Infinity, gracze mogą zdobywać zarówno tokeny AXS, jak i SLP na różne sposoby. Następnie można wymienić je na inne kryptowaluty.

Stakowanie – gracze będą mogli zablokować swoje tokeny, aby otrzymać nowo utworzone AXS. Stakerzy będą również mogli głosować i grać, w celu odbierania nagród.

Zapłata – AXS będzie akceptowany jako waluta na rynku Axie NFT. AXS może być również wykorzystany do określenia uprawnień do udziału w niektórych sprzedażach/aukcjach prowadzonych przez zespół Axie.

Jak przechowywać AXS?

Token AXS to token ERC-20. Można go przechowywać na portfelach sprzętowych software (Metamask, Trust Wallet, Coinomi) lub hardware (Ledger Nano X, Trezor).

Historia ceny Axie Infinity

Wykres ceny Axie Infinity (AXS) od 04.11.2020 r. do 05.10.2021 r.:


Cena Axie Infinity (AXS) w dniu 01.01.2021 r.:


Cena Axie Infinity (AXS) w dniu 05.10.2021 r.:

Na przestrzeni 9-ciu miesięcy cena wzrosła o 250x!


News-y ze świata krypto


Plan B przedstawia czynniki mogące napędzić dalsze wzrosty bitcoina

Według modelu Stock-to-Flow, BTC do końca grudnia miałby wejść na sześciocyfrowe terytorium osiągając tym samym cenę minimum 100 000$. Twórca modelu S2F – Plan B, przedstawił niedawno listę czynników mogących napędzić wzrost największej kryptowaluty. Te czynniki to:

  • Zatwierdzenie bitcoinowego ETFu w USA – wszyscy czekają z niecierpliwością na tę decyzję, jednak jest ona cały czas odkładana w czasie.
  • Masowa Adopcja – Salwador uczynił Bitcoina legalnym środkiem płatniczym, a za nim podążają kolejne państwa. Dodatkowo kolejne banki oraz giganci (Apple, Amazon, Facebook, TikTok, Google) wchodzą w kryptowaluty.
  • Zmiana stanowiska Chin – na to raczej nie mamy co liczyć, gdyż Chiny od dawna są przeciwne kryptowalutom i mocno promują swojego cyfrowego Juana w celu pełnej kontroli nad wszystkimi transakcjami. USA poinformowało, że nie zamierza iść tą samą drogą co bardzo pozytywnie wpłynęło na rynek.

Subaru WRX Colina McRae sprzedane za 8 bitcoinów!

Anonimowy nabywca kupił samochód na ostatniej aukcji, jaką zorganizowano w Australii. Zapłacił za niego 361 000 dolarów. Transakcji dokonał w bitcoinach. Za kierownicą Subaru WRX zasiadali mistrzowie, tacy jak Colin McRae i Carlos Sainz. Co więcej, brytyjska firma Prodrive zbudowała go specjalnie na Rajdowe Mistrzostwa Świata i zdobywała dzięki niej najwyższe tytuły na światowych arenach.


Salwador wykopał pierwsze Bitcoiny za pomocą energii wulkanicznej

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele opublikował na Twitterze film, gdzie przedstawiał kopalnie BTC zasilaną energią z wulkanów. Teraz okazuje się, że kraj wykopał już w ten sposób pierwsze satoshi. Na tą chwilę wyniki nie są imponujące, jednak to dopiero początek drogi.Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz