Bank centralny Tanzanii wezwał do przygotowania się na krypto.

Podczas gdy kierownictwo Banku Tanzanii (BOT) nadal powtarza, że bank centralny jest gotowy posłuchać wezwania rządu do przygotowania się na kryptowaluty, niektórzy ekonomiści twierdzą, że Tanzania nie ma zasobów potrzebnych do przyjęcia cyfrowych walut.

Ekonomiści: Tanzania nieodpowiednim kandydatem

W swoich poglądach, opublikowanych przez Citizen po ostatniej aktualizacji BOT, przeciwnicy kryptowaluty Tanzanii twierdzą, że brak zasobów sprawia, że ​​„trudno jest uczestniczyć w światowym handlu”.

Raport Citizen cytuje Haji Semboja, profesora z State University of Zanzibar, który sugeruje, że profil gospodarczy Tanzanii utrudnia krajowi przyjęcie kryptowalut. Semboja wyjaśnił:

“Rozwój naszej gospodarki jest funkcją rozwoju światowych rynków pieniężnych i towarowych. Nie zamierzam jeszcze akceptować instrumentu, który nigdy nie przyniesie korzyści większości ludzi. Dzieje się tak nie tylko z powodu ograniczonej wiedzy, ale także poziomu rozwoju gospodarczego.”

Na poparcie swoich twierdzeń Semboja wskazuje na fakt, że kraje, które wyraziły zainteresowanie wirtualnymi walutami, posunęły się tylko do „wprowadzenia ram politycznych, regulacyjnych i instytucjonalnych, aby je zaspokoić”.

Przyjęcie kryptowalut w Tanzanii

Cytowany jest inny ekonomista i ekspert biznesowy, Donath Olomi, który wyraża swoje obawy związane z rosnącą adopcją kryptowalut w kraju, ponieważ taki trend może wskazywać, że Tanzańczycy chcą „utrzymać swoje bogactwo poza zasięgiem wzroku rządu”. Twierdzi, że kiedy „znaczna część bogactwa nie jest pod kontrolą rządu, kraj nie może jej użyć do wpływania na politykę monetarną”.

Tymczasem anonimowy ekonomista – który twierdzi, że widzi podobieństwa między inwestowaniem w kryptowaluty a zakładami – zasugerował, że „było za wcześnie, aby myśleć o kryptowalutach”. Jednak w przeciwieństwie do innych ekonomistów, powiedział, że kryptowaluty staną się wydajne i skuteczne dopiero po otrzymaniu wsparcia wszystkich banków centralnych.

08-10-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz