Dyrektor finansowy Pepsico: Bitcoin jest zbyt ryzykowny.

Urok inwestycji w BitCoina to powtarzające się wzrosty cen. Tylko tyle.  Menedżerowie największych firm na całym świecie ciągle to powtarzają.

Dyrektor finansowy Pepsico powtórzył to samo niedawno, gdy wspomniał, że perspektywa, że Bitcoin wkrótce trafi do bilansu firmy, jest mało prawdopodobna.

W niedawnym wywiadzie dla CNBC Squawk Box, Hugh Johnson, który jest również wiceprezesem napojowego giganta Pepsico, stwierdził, że zawsze uczono go „nigdy nie mów nigdy”. Dodał jednak, że po prostu nie mógł sobie wyobrazić, by jego firma kupowała Bitcoina ze swoimi rezerwami gotówkowymi.

Powód? BitCoin jest „zbyt niestabilny i zbyt spekulacyjny”. Dalej powiedział:

„Kiedy mamy wolną gotówkę, zazwyczaj bardziej niż cokolwiek innego patrzymy na bezpieczeństwo i płynność w inwestycjach”.

Dlatego też dyrektor uważa, że minie „strasznie dużo czasu”, zanim BTC zostanie wykorzystane przez Pepsico jako funkcjonalne pieniądze.

To nie pierwszy raz, kiedy Johnson wyraził krytykę wobec nowej klasy aktywów. Na początku tego roku stwierdził:

„Wniosek, do którego doszliśmy dość szybko, był taki, że Bitcoin jest zbyt spekulacyjny dla sposobu, w jaki zarządzamy naszym portfelem gotówkowym”.

Te wcześniejsze komentarze pojawiły się po tym, jak producent samochodów elektrycznych Tesla ogłosił zakup BitCoina za 1,5 miliarda dolarów. Wraz z Teslą, MicroStrategy jest wiodącą spółką notowaną na giełdzie, która posiada wirtualną walutę o wartości miliardów dolarów, a dyrektor generalny Michael Saylor regularnie kupuje BTC do zasobów swojej spółki.

Zwolennicy, tacy jak wyżej wymienieni, a także inni, uważają, że zmienność cen jest niewielkim czynnikiem w porównaniu z aprecjacją ceny Bitcoina w czasie i jego perspektywami jako długoterminową inwestycją.

07-10-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz