Bank of America. Bardzo optymistyczne prognozy dla DeFi i NFT

Crypto to trend, który dopiero się zaczął” — powiedział Bank of America.

Bank of America Corporation (BoA) opublikował raport badawczy oferujący optymistyczne perspektywy długoterminowe dotyczące kryptowalut.

Raport, opublikowany 4 października przez spółkę zależną BoA, BofA Securities, oferuje zróżnicowaną ocenę sektora aktywów cyfrowych, która podkreśla innowacje zachodzące w sektorach zdecentralizowanych finansów (DeFi) i tokenów niezmiennych (NFT).

Raport twierdzi, że kapitalizacja rynkowa sektora kryptowalut wynosząca 2,15 biliona dolarów jest „zbyt duża, aby ją zignorować”, podkreślając, że ekosystem aktywów cyfrowych ewoluował, aby obejmować „o wiele więcej” niż tylko Bitcoin.

Raport charakteryzuje sektor jako obejmujący „tokeny, które działają jak systemy operacyjne, zdecentralizowane aplikacje (DApps) bez pośredników, stablecoiny powiązane z walutami fiducjarnymi, waluty cyfrowe banku centralnego (CBDC) zastępujące waluty krajowe oraz tokeny niewymienne (NFT) umożliwiające powiązania między twórcami a fanami”, dodając:

„Dla nas zasoby cyfrowe nie dotyczą płatności per se. Opowiadają o nowym paradygmacie komputerowym – programowalnym komputerze, który jest dostępny wszędzie i dla każdego i którego właścicielem są miliony ludzi na całym świecie”.

Raport BofA zauważył, że kapitał wysokiego ryzyka w sektorze krypto i blockchain dramatycznie wzrósł w 2021r., zauważając, że ponad 17 miliardów dolarów zainwestowanych w branżę w pierwszej połowie tego roku to ponad trzykrotnie więcej niż 5,5 miliarda dolarów zainwestowanych w ten sektor w ciągu całego roku.

W raporcie zwrócono również uwagę na ostatnie gwałtownie rosnące wskaźniki adopcji kryptowalut, szacując, że 222 milionów użytkowników na całym świecie handlowało kryptowalutami lub korzystało z aplikacji blockchain w czerwcu 2021r. – w porównaniu z 66 milionami w maju 2020r.

„Aplikacje zbudowane na tej nowej architekturze oprogramowania wydają się rozwijać szybciej niż wcześniejsze technologie. […] Każdy w sieci może ustanowić proces (aplikację lub projekt), który zapewni spójność i zaufanie” – czytamy w raporcie.

Patrząc na NFT, BoA stwierdza, że ​​dynamiczny wzrost sektora zaskoczył nawet doświadczonych użytkowników kryptowalut, podkreślając, że rynek OpenSea wygenerował ponad 2,5 miliarda dolarów w pierwszej połowie 2021 roku.

Jednak raport ostrzegał przed zmiennością związaną z powstającym sektorem NFT, stwierdzając, że „podwyższone ryzyko w tym segmencie […] musi być w pełni zrozumiane, zanim NFT będzie mogło osiągnąć prawdziwe przyjęcie”.

06-10-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz