Bitcoin jest „najlepszym zabezpieczeniem własności”, a oto plan MicroStrategy

Nie jest tajemnicą, że MicroStrategy posiada około 0,5% wszystkich Bitcoinów. Można by pomyśleć, że taki udział zaspokoiłby potrzeby firmy na BTC. Niestety, najwyraźniej nie. W rzeczywistości dyrektor generalny Saylor często otwarcie mówi, że MicroStrategy chce kupić więcej BTC.

Co więcej, dał również jasno do zrozumienia, że nie ma też ochoty sprzedawać udziałów firmy.

W rzeczywistości firma nadal posiada 90% swoich zakupów BTC. Jaki ma to wpływ na Bitcoina i firmę?

Cóż, w niedawnym wywiadzie Michael Saylor wyjaśnił, że Bitcoin staje się coraz silniejszy, gdy wszyscy się do niego dołączają.

„Mamy firmę zajmującą się oprogramowaniem, która generuje duże przepływy pieniężne, dlatego konwertujemy te przepływy na bitcoiny”.

Oprócz przepływów pieniężnych Saylor twierdził również, że spółka emituje zarówno dług (pożycza pieniądze od inwestorów) oraz angażuje kapitał własny, aby kupić Bitcoin. Dlaczego jednak MicroStrategy robi wszystko, aby inwestować w BTC jeszcze więcej? 

„Robimy to wszystko, ponieważ uważamy, że Bitcoin jest najlepszą własnością na świecie. Jeśli możemy tanio pozyskać kapitał i zainwestować w coś, co naszym zdaniem będzie korzystne dla naszych akcjonariuszy, robimy to”.

MicroStrategy posiada obecnie ponad 114,000 bitcoinów, a Saylor powtarza, że ​​ponieważ „Bitcoin jest własnością”, nie ma ograniczeń w jego nabywaniu. Jest to całkowicie sprzeczne z limitami SEC, które mają zastosowanie do firmy posiadającej „40% aktywów materialnych jako papiery wartościowe” – wyjaśnił. 

Kryptoanalityk Anthony Pompliano niedawno przewidział, że Michael Saylor może mieć szansę na zostanie pierwszym bilionerem Bitcoinów dzięki tej strategii. Oszacował, że Saylor osobiście posiada około miliarda dolarów Bitcoina oraz 24% udziałów w MicroStrategy. Pompliano skomentował:

„Najbogatsi ludzie na świecie są teraz gdzieś pomiędzy, nazwijmy to 180-220 miliardami”.

Oczekuje jednak, że Saylor dokona tego skoku wraz z uznaniem wartości Bitcoina. Tymczasem w 2021 r. akcje MicroStrategy osiągnęły lepsze wyniki niż Bitcoin o 4,25% od początku roku. Udziały firmy zasadniczo sprawiają, że MicroStrategy jest „spółką Bitcoin”, której akcje są wyceniane wyżej niż akcje gigantów technologicznych, takich jak Apple i Facebook.

05-10-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz