#4 Newsletter Mr.Advice

Analiza Glassnode

Dzisiaj przedstawimy analizę Glassnode. Porównamy rok 2013 vs 2021, co wydarzyło się na portfelach oraz kto sprzedaje swoje BTC. Zapraszam do Analizy! 🙂

Cześć! Z tej strony Mr.Advice Team!

Zacznijmy od porównania 2013 roku do 2021. Co ciekawe, szczyt pierwszego szczytu był w kwietniu, W 2021 szczyt, również mieliśmy w kwietniu. Po czym drugi szczyt zobaczyliśmy po 8 miesiącach, w grudniu i wzrostach ~340%, co w tym roku dałoby 290k


Spójrzmy na Stock to Flow Model, wykres wygląda identycznie 🙂 Wzrost – korekta – wzrost – korekta wrześniowa, wszystko w podobnym czasie. Czy będziemy mieli ostatni Bull Run? Zobaczymy 😎


Porównując tabelę wzrostów, na chwilę obecną tylko kwiecień się różnił, maj oraz czerwiec spadkowy, lipiec, sierpień wzrostowy, a wrzesień mamy spadkowy, jak w 2013. Czy Q4 będzie bycze jak w 2013?


EXCHANGE BALANCE – wskaźnik ten pokazuje, ile bitcoinów wypływa z giełd. Im mniej bitcoinów na giełdach, tym lepiej, mniejsza podaż = większe potencjalne wzrosty. Oczywiście długoterminowo :). 

Aktualnie znajdujemy się na poziomach z sierpnia 2018 r.


Ilość adresów posiadających 0.01 BTC (drobni inwestorzy) w dalszym ciągu rośnie, co daje przebicie kwietniowego ATH. Od korekty marcowej przybyło ~ 1 270 000 nowych adresów.


Na Adresach 1k – 10k, widać ładne wzrosty, czyli skupują lokalne dołki. Widzimy, również duży spadek adresów, opcje są dwie. Rozbijanie jednego portfela na mniejsze lub realizowanie zysków.


Adresy z 1 BTC na portfelu, można stwierdzić, że są to średnio zamożni inwestorzy, Jak widzimy, od korekty majowej inwestorów przybywa lub tak jak pisałem wyżej, portfele są rozbijane na mniejsze :).


Wskaźnik, który pokazuje, ile Bitcoinów jest przeniesionych, z giełd, jak i na giełdy. We wrzesień z giełd wypłynęło ok. – $3.35 B.


Spent Output Age Bands – wskaźnik, który pokazuje, ile btc wyszło z danego adresu w pewnym przedziale wiekowym, jeśli kupiłeś BTC w styczniu, to zaliczasz się do grupy 6m-12m (kolor bordowy). Przed lokalnym szczytem, sporą aktywność miały adresy 1-2 lata – 6.89%


Kto sprzedaje swoje BTC? Wskaźnik ASOL pokazuje średnią długość istnienia transakcji, czyli kupujesz BTC i Glassnode liczy, kiedy je sprzedałeś. Przed szczytem zyski realizowały osoby, gdzie BTC był trzymany ŚREDNIO 232 dni (styczeń/luty). Teraz zyski lub straty realizują osoby, które trzymają btc 25-40 dni.


Wiele osób mówi, że mamy “DEAD CAT BOUNCE”, też jest to możliwe, Miejcie to z tyłu głowy :)Dodatkowo podrzucam, jaką dany podział adresów ma podaż 🙂


PODSUMOWANIE:

– Duzi gracze dokupują

– Prawdopodobnie, również rozbijają portfele na mniejsze

– Ilość BTC na giełdach maleje

-Nowi inwestorzy sprzedają bardziej doświadczonym


News-y ze świata krypto

Portal Coindesk twierdzi, że Revolut stara się o zgodę brytyjskiego regulatora papierów wartościowych na uruchomienie swojego tokena giełdowego. Jeśli uzyskają oni aprobatę najpierw wprowadzą go na rynek europejski. Token miałby działać podobnie jak w przypadku konkurencji, czyli Nexo i Wirex.


Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego w dniu 29.09.2021 r. oficjalnie zatwierdził Crypto Market Index jako „pierwszy fundusz kryptograficzny zgodny ze szwajcarskim prawem”. Został on założony przez firmę Crypto Finance. Zarządzać nim będzie PvB Pernet von Ballmoos AG pod nadzorem SEBA Bank AG.


Prezydent Salwadoru Nayib Bukele zlecił rozpoczęcie instalacji maszyn do wydobywania bitcoinów w elektrowni geotermalnej. Już wcześniej zapowiadał kopalnię bitcoinów zasilaną energią pozyskaną z wulkanów.


Według analitycznej firmy Santiment, podaż Bitcoina na giełdach spadła do najniższego poziomu od maja 2019 roku. Jest to zazwyczaj byczy sygnał, ponieważ inwestorzy wypłacają z giełd swoje BTC, bo nie mają zamiaru ich sprzedawać. Santiment uważa, że jest to dobry znak, gdyż zmniejsza się ryzyko wyprzedaży. Cena Bitcoina jest coraz bardziej odporna na FUD, który cały czas napływa z Chin.


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz