Twórca kryptowaluty Monero zwolniony z aresztu w USA

„Aktywnie współpracuję z moimi prawnikami nad sposobem jak najszybszego powrotu do RPA, abym mógł zająć się tą sprawą i załatwić ją raz na zawsze” – powiedział Riccardo Spagni.

Riccardo Spagni, były główny developer kryptowaluty zapewniającej dużą anonimowość (Monero), poinformował, że amerykańscy urzędnicy zwolnili go po ponad miesiącu w areszcie.

W tweecie z 21 września Spagni powiedział, że współpracuje ze swoim zespołem prawnym, aby powrócić do RPA, aby zająć się zarzutami przeciwko niemu. Władze w USA aresztowały Spagni w sierpniu pod zarzutem oszustwa związanego z domniemanymi przestępstwami, które miały miejsce w RPA w latach 2009-2011 w firmie Cape Cookies.

„Aktywnie współpracuję z moimi prawnikami nad sposobem jak najszybszego powrotu do RPA, abym mógł zająć się tą sprawą i załatwić ją raz na zawsze” – powiedział Spagni. 

Rząd RPA starał się o ekstradycję Spagniego w sprawie zarzutów, twierdząc, że „wykorzystał fałszywe informacje” do tworzenia faktur, które zawyżały ceny niektórych towarów i usług, a środki zostały przelane na konto bankowe, które kontrolował. Jeśli zostanie skazany, grozi mu do 20 lat więzienia.

Jest to pierwszy tweet Spagni od lipca, chociaż ktoś – prawdopodobnie jego prawnicy – ​​przesłał dalej oświadczenie opublikowane na Twitterze jego żony wkrótce po jego aresztowaniu. Zespół prawników twierdził, że aresztowanie było spowodowane „rzekomym niestawieniem się w sądzie i niczym więcej”.

Spagni jest zaangażowany w przestrzeń kryptograficzną od ponad dekady. Wielu zna go z kolorowych postów w mediach społecznościowych i ironicznego humoru na temat projektów kryptowalutowych i danych branżowych.

23-09-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz