Gry DeFi: katalizator do upowszechniania zdecentralizowanych finansów

Gry są na dobrej drodze, aby zwiększyć popularność platform DeFi. Oto spojrzenie na najnowsze osiągnięcia, które promują model biznesowy „odtwórz, aby zarobić”.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy platformy zdecentralizowanego finansowania (DeFi) zyskały kultowych zwolenników na tle zwyżkowego rynku kryptowalut. Ta rewolucja cyfrowych pieniędzy przenosi się teraz do branży gier, tworząc skrzyżowanie między DeFi a doświadczeniami w grach, które według ekspertów będą odgrywać ogromną rolę w następnej generacji gier.

Tokeny skoncentrowane na DeFi, takie jak Polkadot (DOT), Solana (SOL) i Chainlink(LINK), by wymienić tylko kilka, przeżyły chwile euforii na rynkach, zyskując dużą popularność w miarę postępów.

Inwestorzy i spekulanci powinni spodziewać się jeszcze więcej w przyszłości, biorąc pod uwagę odważny ruch, jaki podjęli tacy jak Solana Foundation i Houbi Ventures, aby zainwestować we wczesne platformy gier oparte na blockchain, które zawierają DeFi w swoim systemie.

Powstający model „graj, aby zarobić” ma na celu podkreślenie korzyści płynących z technologii blockchain w branży gier i nie tylko. 

Gry upraszczające DeFi

DeFi Land, gra zaprojektowana jako wielołańcuchowa symulacja rolnictwa, mająca na celu umożliwienie zgrywalizowanego zdecentralizowanego doświadczenia finansowego, właśnie zebrała 4,1 miliona dolarów w rundzie finansowania, w której uczestniczyło ponad 40 inwestorów.

Założona w 2021 r. firma DeFi Land jest prywatną własnością firmy z siedzibą w Indiach, której głównym celem jest tworzenie rozwiązań edukacyjnych i rozrywkowych dla użytkowników, którzy chcą odkrywać przestrzeń DeFi.

Symulacja rolnictwa DeFi Land została zaprojektowana ze wszystkimi funkcjami, które można znaleźć na konwencjonalnej platformie DeFi. Jednak w przeciwieństwie do większości platform DeFi, DeFi Land oferuje interoperacyjny ekosystem, który może działać na innych znanych platformach, takich jak Uniswap lub nawet PancakeSwap (Binance Smart Chain).

Takie podejście ma pomóc DeFi Land uniknąć ponownego odkrywania koła, umożliwiając w ten sposób użytkownikom dostęp do zautomatyzowanych protokołów tworzenia rynku, zdecentralizowanych wymian i wiodących protokołów w innych sieciach blockchain. W DeFi Land każdy zasób cyfrowy jest reprezentowany w formie rośliny. Na przykład token SOL Solany to słonecznik, a stablecoin USDC to roślina kukurydzy. Użytkownicy mogą uprawiać te tokeny i uzyskiwać roczny plon procentowy w postaci obfitych zbiorów.

Aby jeszcze bardziej ułatwić użytkownikom poznanie tajników DeFi, DeFi Land oferuje tryb ćwiczeń, w którym użytkownicy mogą dowiedzieć się wszystkiego o DeFi podczas gry w wersji z przewodnikiem.

Brian Lee, dyrektor wyższego szczebla w Alameda Research – jednej z firm, które brały udział w rundzie inwestycyjnej DeFi Land – powiedział, że DeFi Land łączy „dwie z najciekawszych rzeczy, które obecnie dzieją się w kryptowalutach – gry i DeFi”.

29-09-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz