Chińscy regulatorzy jednoczą siły, aby rozprawić się z kryptowalutami

Chiński bank centralny ustanawia „mechanizm koordynacji” z agencjami państwowymi, aby kontynuować walkę z kryptowalutami.

Chiński rząd coraz poważniej podchodzi do rozprawiania się z branżą kryptowalut, ponieważ władze państwowe wprowadzają siły do ​​zwalczania operacji kryptograficznych w kraju.

Ludowy Bank Chin (PBoC) oficjalnie ogłosił w piątek zestaw nowych środków mających na celu walkę z adopcją kryptowalut w Chinach, w tym promowanie silniejszej koordynacji między departamentami w zwalczaniu działalności kryptograficznej.

10 chińskich władz państwowych, w tym ChRL, Chińska Administracja Cyberprzestrzeni i Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, ustanowiły „mechanizm koordynacji”, aby uniemożliwić graczom finansowym udział w jakichkolwiek transakcjach kryptowalutowych. Zgodnie z zapowiedzią zaangażowane władze i instytucje dokonały znaczących ulepszeń platform monitorowania kryptowalut, aby skutecznie identyfikować nielegalne transakcje kryptowalutowe.

LBCh podkreślił, że wiele agencji rządowych będzie teraz ściśle rozprawiać się z kryptowalutami zgodnie z chińskimi przepisami:

„Działy zarządzania finansami, cyberbezpieczeństwa i informacji, telekomunikacji, bezpieczeństwa publicznego oraz nadzoru rynku ściśle współpracują w celu odcięcia kanałów płatności, dysponowania odpowiednimi serwisami internetowymi i aplikacjami mobilnymi zgodnie z prawem.”

Wen Xinxiang, dyrektor działu płatności i rozliczeń w People’s Bank of China, wyraził zaniepokojenie rosnącą popularnością kryptowalut i stablecoinów, wzywając do zwiększenia środków, aby tradycyjny system finansowy mógł konkurować z branżą.

Ostatnie posunięcia chińskiego rządu dodatkowo potwierdzają stanowisko Chin przeciwko kryptowalutom, ponieważ władze lokalne już w tym roku zamknęły wiele kopalni BitCoin i zawiesiły handel kryptowalutami. 

Chińscy regulatorzy nałożyli już wcześniej podobne ograniczenia kryptowalut, zakazując giełdom świadczenia usług w Chinach w 2017 r. Krótko po tym, jak Chiny wprowadziły zakaz wymiany kryptowalut, Bitcoin osiągnął po raz pierwszy 20,000 USD w grudniu 2017 r., tak więc obecne banowanie BitCoina może wynieść jego cenę na kolejny znaczący poziom 100,000 USD.

28-09-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz