Analityk Deutsche Bank: Bitcoin będzie „bardzo niestabilny”, ale zostanie na dłużej

Analityk globalnego giganta bankowego Deutsche Bank spodziewa się, że Bitcoin w najbliższej przyszłości będzie miał „przewagę pierwszego gracza” nad innymi kryptowalutami.

Marion Laboure, analityk w dziale badawczym Deutsche Bank, powiedziała, że ​​może sobie wyobrazić, że Bitcoin w przyszłości przejmie rolę cyfrowego złota: będzie trwał przez wieki i w dużej mierze nie będzie kontrolowany przez rząd.

W aktualizacji strony internetowej Deutsche Bank na temat „co dalej” dla największej instytucji bankowej w Niemczech, Laboure powiedziała, że ​​może „potencjalnie zobaczyć, jak Bitcoin stanie się cyfrowym złotem XXI wieku”, ale ostrzegła inwestorów przed zmiennością aktywów kryptograficznych. Według analityka większość zakupów Bitcoin (BTC) jest dokonywana w celu inwestycji i spekulacji, a nie przechowywania monet jako środka wymiany.

„Zaledwie kilka dodatkowych dużych zakupów lub sprzedaży na rynku może znacząco wpłynąć na równowagę podaży i popytu” – powiedziała Laboure. „Bitcoin jest dziś zbyt niestabilny, aby być wiarygodnym magazynem wartości. I spodziewam się, że w przewidywalnej przyszłości pozostanie bardzo niestabilny”.

Chociaż analityczka Deutsche Bank wyraziła zaniepokojenie brakiem regulacji dotyczących kryptowalut, a także ich potencjalnym wpływem na środowisko, zasugerowała, że ​​Bitcoin prawdopodobnie pozostanie dominującym aktywem cyfrowym w przestrzeni kryptowalut. Ethereum może mieć więcej przypadków użycia w zdecentralizowanych finansach i wraz ze wzrostem liczby niewymiennych tokenów (NTF), ale Bitcoin nadal cieszy się „przewagą pierwszego gracza”.

„Jeśli Bitcoin jest czasami nazywany „cyfrowym złotem”, Ethereum byłoby wówczas „cyfrowym srebrem.”

Analitycy Deutsche Bank wcześniej opisywali Bitcoin jako kryptowalutę „zbyt ważną, aby ją zignorować”, co sugeruje, że cena kryptowalut prawdopodobnie wzrośnie wraz z wejściem na rynek dodatkowych zarządzających aktywami i firmami. W 2019 roku instytucja finansowa przewidziała, że waluty cyfrowe zastąpią fiat do 2030 roku.

27-09-2021, Mr Advice TEAMDołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz