#3 Newsletter Mr.Advice

Trend play to earn, gry oparte na blockchainie
Blockchain i gaming to znakomite połączenie. Czy ten trend będzie się rozwijał czy to tylko chwilowa moda?

Większa władza dla graczy

Obraz zawierający tekst, maszyna wrzutowa

Opis wygenerowany automatycznie

Technologia blockchain cały czas się rozwija. Obecnie zdecydowana większość gier jest oparta na modelu scentralizowanym, co znaczy że ich dane są przechowywane na serwerze kontrolowanym przez producentów gier. Dzięki przejście na technologie blockchain gracze będą mieli pełną kontrolę nad swoimi postaciami, przedmiotami i innymi aktywami w grach. Będą one ich własnością i nikt nie będzie mógł zabrać przedmiotów, które zdobyli. Wpłynie to na pewno na uczciwość w grze, ponieważ boty i kody będą znacznie trudniejsze do użycia.

Plusy dla deweloperów

Dla deweloperów niesie to nowe możliwości i wiele korzyści. Jedną z nich jest na pewno redukcja kosztów, ponieważ nie trzeba utrzymywać infrastruktury, ochodzą koszty moderacji i publikacji. Dzięki górnikom będą mogli utrzymywać sieć. Jest również możliwość, że twórcy gier będą otrzymywać stały dochód ze swojej gry dzięki opłatom transakcyjnym.

Turnieje esportu

Esport zyskuje na popularności z roku na rok. Na turnieje najpopularniejszych gier zjeżdżają się ludzie z całego świata. Pojawiają się głosy o zrównaniu esportu ze sportem tradycyjnym, ponieważ coraz więcej osób jest wychowanych na gamingu. Dodatkowo umożliwia on zarabianie pieniędzy i jest to sposób na życie dla coraz liczniejszego grona osób.

Bitcoin dla esportu

Esport to coś, co od zawsze wydawało się idealną parą dla Bitcoina. Łatwe płatności, ogromne pule nagród, uniemożliwienie oszustwa i dostępność z każdego miejsca na ziemii. To punkty wspólne obu tych rzeczy. Wyróżniamy także pewne techniczne ograniczenia, ze strony dopiero rozwijających się blockchainów. Dodatkowo Bitcoin wciąż nie jest popularny na dużych wydarzeniach esportowych dlatego, że ludzie nie mają jeszcze zaufania do kryptowalut. Nie jest to problem dotyczący jedynie gier, wiele innych branży również hamuje rozwój pod tym kątem z powodu braku zaufania. Jest jednak coraz więcej projektów, które popychają rozwój gier opartych na blockchainie. Na ten moment powstaje więcej gier w oparciu o blockchain Etherum.

Play to earn ETH blockchain games

Zdecentralizowane gry mają dać możliwość zarabiania graczom. Zamiast pay-to-win, rozpocząć ma się era play-to-earn. Możliwość zarabiania pieniędzy w trakcie gry powinna zachęcić ogromną ilość graczy do zwrócenia się do gier opartych o blockchain. Zazwyczaj trzeba poczynić pewną inwestycję, żeby dołączyć do gry, by później, z biegiem czasu rozwijać swoje konto i zarabiać coraz więcej pieniędzy.

Przykładowe gry oparte o blockchain:

  • Axie Infinity to gra oparta na blockchain, gdzie gracze kupują NFT uroczych potworów, a następnie toczą wzajemną rywalizację. Gracze mogą zdobywać tokeny SLP podczas gry i wymieniać je na pieniądze na giełdzie. To napędza ruch „graj, aby zarobić” w grze. W Axie Infinity znajdziesz cyfrowy świat zwierzaków, w którym gracze walczą, wychowują i handlują fantastycznymi stworzeniami zwanymi Axies. Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, aby móc zagrać w grę, są 3 Axie, które możesz kupić na Axie Marketplace.

  • Sorare jest to gra typu fantasy football, gdzie gracze mogą handlować cyfrowymi kartami zawodników i w ten sposób zarządzać swoją wirutalną drużyną. O pozycji w drużynie decydują wyniki osiągane przez graczy na prawdziwym boisku. Obecnie w grze jest ponad 140 klubów. Każdy gracz jest reprezentowany przez token ERC-721 NFT. Cena waha się w zależności o wartości karty. 

  • Upland jest to metaverse NFT, które jest odwzorowane w prawdziwym świecie i szybko staje się największą i najbardziej dynamiczną gospodarką opartą na blockchain. Możesz tam handlować wirtualnymi nieruchomościami zmapowanymi na prawdziwych adresach. Zbuduj swój wymarzony dom, załóż wirtualny biznes i zarabiaj monety UPX albo dolary amerykańskie, sprzedając swoje nieruchomości NFT na wolnym i otwartym rynku.

  • MegaCryptoPolis to połączenie Monopoly i TheSims. Użytkownicy mogą kupować ziemie, posiadłości i konkurować z innymi graczami. Gra została oparta na blockchainie Ethereum. Większość przedmiotów w grze jest wspierana przez zasoby kryptowalutowe. Gra wypłaca użytkownikom co 24h nagrody, a ich wysokość zależy od postępu w grze. Większe kwoty są przyznawane co 90-365 dni.

  • Altcoin Fantasy to symulator, który pozwala użytkownikom na kontakt ze światem wirtualnych walut bez żadnego ryzyka. Gracze uczą się jak kupować i sprzedawać kryptowaluty. Gra oferuje 15 wariantów, gdzie gracz może testować różne strategie. Za zdobywanie kolejnych poziomów otrzymuje on różne nagrody kryptograficzne. Jest to gra mająca na celu edukowanie użytkowników o świecie kryptowalut.

Obraz zawierający tekst, sprzęt elektroniczny

Opis wygenerowany automatycznie

Dziękujemy, że dotrwałeś do końca drogi czytelniku! Po więcej wiedzy zapraszamy do naszych grup telegramowych:

Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Płatna – skontaktuj się z:

Łukasz Pasikowski

Kontakt telegram: @LukaszPasikowski

Paweł Rojek

Kontakt telegram: @iampawel 

w celu poznania szczegółowej oferty.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz