Bitcoin. ZYSK GWARANTOWANY!

Bitcoin osiągnął ważny kamień milowy, gdy 11 września 2021 górnicy BTC oficjalnie wyprodukowali 700,000-tysięczny blok. 

Spadki ceny Bitcoina przez ostatnie dni mogą być znakiem, że wśród niektórych inwestorów zaufanie do króla kryptowalut maleje. Należy jednak spojrzeć wstecz na sieć BTC, aby zyskać perspektywę długoterminowej adopcji.

Bitcoin pokonuje prędkość internetu

Wyprodukowanie 100,000 bloków zajęło Bitcoinowi mniej niż dwa lata. 600,000-tysięczny blok powstał w październiku 2019r. W tym czasie Bitcoin był wyceniany na mniej niż 8,000 USD. Przez niecałe 2 lata BTC zyskał ponad 460% wzrost ceny. Jego wartość wzrosła więc prawie 6 krotnie. 

Od tego czasu BTC stanęło przed wyzwaniami, takimi jak obawy o środowisko naturalne i liczne artykuły zniechęcające użytkowników do tej kryptowaluty (FUD).  

BTC osiągnęło także kamienie milowe w postaci ogólnokrajowej adopcji, po tym jak Salwador stał się pierwszym krajem, który używa bitcoina jako prawnego środka płatniczego, obok dolara amerykańskiego.

Mówiąc o adopcji, analityk Willy Woo zwrócił uwagę, że Bitcoin jest obecnie na tym samym etapie, co internet w 1997 roku.

Woo dalej zwrócił uwagę, że BTC nie osiągnie statusu internetu z 2010 roku aż do roku 2028. Aby spojrzeć na to z perspektywy, to właśnie wtedy iPad firmy Apple został przedstawiony światu. 

Na początku tego roku Woo przewidywał również, że adopcja bitcoinów postępuje w szybkim tempie, a do 2025 roku może być miliard użytkowników bitcoina i będzie to podobne do momentu kiedy w 2005 roku internet zdobył miliard użytkowników.

Warto zauważyć, że z biegiem czasu liczba adresów BTC, unikalnych użytkowników sieci stale wzrasta. Ponieważ wskaźniki adopcji będą nadal rosły, liczba ta będzie tylko rosła. Ale jeśli chodzi o Bitcoin i ogólnie kryptowaluty, na rynku wiele mówi się także o ryzyku.

Bitcoin, zakład długoterminowy

Patrząc na wielkość rynkową makroaktywów, takich jak obligacje i akcje, jest dość oczywiste, że Bitcoin ma mniejszy udział w rynku. Niemniej jednak, patrząc na to samo wraz z okresem, w którym istnieją te klasy aktywów, można zauważyć, że BTC wciąż znajduje się na początkowym etapie w porównaniu z tradycyjnymi aktywami.

Co więcej, trend adopcji BTC jasno pokazuje, że moneta może zyskać uwagę głównego nurtu do 2025 roku, dlatego sceptycyzm i FOMO się nie liczą. W rzeczywistości trajektoria wielkości rynku pozostaje asymetrycznym zakładem, jeśli ktoś inwestuje długoterminowo.

Dla porównania, Apple ma kapitalizację rynkową w wysokości 2,462 biliona dolarów, ale akcje są dostępne od wczesnych lat 80-tych. Dopiero pod koniec 2000 roku cena akcji Apple odnotowała boom. Patrząc na Bitcoin, aktywo to istnieje na rynku od stosunkowo krótkiego czasu i ma już kapitalizację rynkową w wysokości około 865 miliardów dolarów.

Na razie nie jest za późno, aby wskoczyć do pociągu Bitcoina. W rzeczywistości, jeśli ktoś kupuje Bitcoina jako inwestycję długoterminową, wzrost wydaje się być gwarantowany.

17-09-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz