Prawie 50% amerykanów zainwestowało w kryptowaluty w tym roku

Badanie zlecone przez regulowaną platformę kryptowalut Bakkt pokazuje, że prawie połowa ankietowanych konsumentów w USA zainwestowała w kryptowaluty w ciągu ostatnich sześciu miesięcy tego roku.

Bakkt został uruchomiony w 2018 roku przez Intercontinental Exchange, która obsługuje kilkanaście najbardziej znanych giełd na świecie, w tym Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych (NYSE).

Zgodnie z opublikowanymi w środę wynikami:

“Prawie połowa (48%) konsumentów w USA poinformowała o inwestowaniu pieniędzy w kryptowaluty w pierwszej połowie roku.”

Spośród tych badanych, którzy nie zainwestowali w kryptowaluty, 32% jest zainteresowanych ich zakupem w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Badanie wykazało również, że wśród tych, którzy już kupili kryptowaluty, „58% postrzega to jako inwestycję długoterminową, podczas gdy 43% przyznaje, że planuje je sprzedać, kiedy osiągnie zadowalający zysk”. 

Ponadto 24% badanych ujawniło, że planuje używać kryptowalut do zakupów online, a 12% stwierdziło, że planuje używać ich do zakupów osobistych.

Co więcej, najbardziej atrakcyjnym atrybutem kryptowalut dla badanych jest długoterminowy zwrot z inwestycji, łatwość dostępu i brak scentralizowanej kontroli.

Badanie ujawnia także, że prawie 40% respondentów nie zdawało sobie sprawy, że może kupić część danej kryptowaluty (np. 0,001 Bitcoin).

„Aktywa cyfrowe napędzają nową, coraz bardziej dynamiczną gospodarkę”, powiedział dyrektor generalny Bakkt Gavin Michael:

“Wyniki ankiety pokazują, że pokolenie Z i milenialsi przyjmują kryptowaluty masowo.”

16-09-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz