Standard Chartered wycenia Ethereum na 26,000 – 35,000 USD

Raport opublikowany przez brytyjski bank Standard Chartered wskazuje, że analitycy firmy są pozytywnie nastawieni co do przyszłości kryptowalut. 
Analitycy banku uważają, że Bitcoin może osiągnąć cenę 175,000 USD, a Ethereum nawet 35,000 USD.

Międzynarodowy gigant usług bankowych i finansowych Standard Chartered opublikował raport na temat dwóch wiodących kryptowalut. W rzeczywistości raport nazywa się „Przewodnikiem dla inwestorów Ethereum” i został napisany przez Geoffa Kendricka, Christophera Grahama i Melissę Chan.

Raport badawczy Standard Chartered zauważa, że ​​„ETH i BTC mają wiele cech wspólnych”, ale blockchain Ethereum ma takie rzeczy, jak inteligentne kontrakty, zdecentralizowane organizacje autonomiczne (DAO), zdecentralizowane finanse (defi), aktywa tokenów niezamiennych (NFT) i ICO. 

Pomimo wielu możliwych przypadków użycia oferowanych przez Ethereum (ETH), bank twierdzi, że ryzyko inwestycyjne może być większe niż w przypadku Bitcoina (BTC).

Oprócz NFT, DAO, defi, ICO i innych aplikacji, raport Standard Chartered zwrócił uwagę na nadchodzącą transformację Ethereum 2.0. „Zmiana ta ma oczywiste zalety środowiskowe” – podkreślają badacze Standard Chartered. „Ponieważ eliminuje to potrzebę używania nadmiernej mocy komputera w wydobyciu ETH”. Oczekuje się, że przejście z proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS) będzie wprowadzane stopniowo – powiedzieli Kendrick, Graham i Chan.

Raport Standard Chartered uwzględnia również „krajobraz regulacyjny” i „krajobraz konkurencyjny”. Wspomina o blockchainach, które konkurują z Ethereum w świecie defi, NFT i zdecentralizowanych aplikacji (dapps). 

Oddzielne ekosystemy już istnieją i mogą nadal stanowić wyzwanie dla Ethereum w niszowych obszarach” – podkreśla raport. Co więcej, “problemy regulacyjne związane z Ethereum będą bardzo różne od tych niż Bitcoin”, podsumowuje raport banku.

14-09-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz