Prawie 100 milionów Brazylijczyków chce, żeby BitCoin został walutą narodową

Ankieta przeprowadzona przez Sherlock Communications, ujawnia, że 48% Brazylijczyków chce, aby ich kraj przyjął Bitcoina jako oficjalną walutę. 

Oprócz obywateli Brazylii, badanie objęło również osoby z Meksyku, Wenezueli, Argentyny, Kolumbii, Kostaryki, Salwadoru. Możemy w nim przeczytać:

“Brazylijczycy byli najmocniejszymi zwolennikami uznania bitcoina środkiem płatniczym w regionie. Aż 56% z nich popiera podejście do kryptowalut Salwadoru, a 48% twierdzi, że chcą aby Brazylia poszła w jego ślady”

Ankietowani zostali zapytani także o perspektywy dla kryptowalut w Brazylii. 31% respondentów widzi w tej kwestii postępy, podczas gdy 35% stwierdziło, że kraj Ameryki Południowej nadal pozostaje daleko w tyle za innymi państwami. 23% badanych uznało, że w przyszłości będzie znacznie więcej użytkowników kryptowalut. Całkowitych sceptyków, którzy wróżą, że rynek kryptowalut w Brazylii upadnie było tylko 4%.

Badanie wykazało również, że Brazylijczycy inwestują w BTC głównie dla dywersyfikacji – 55% osób. Na drugim miejscu znalazła się ochrona przed inflacją, którą wybrało 39% ankietowanych. 37% respondentów stwierdziło, że kupuje BTC i kryptowaluty, aby nadążyć za trendami technologicznymi. Samego istnienia bitcoina jest świadomych aż 92% badanych. Dla porównania, tylko 31% wie o Ethereum.

BitCoin ETF

“Bitcoin ETF w Brazylii pozwalają osobom prywatnym inwestować w sposób regulowany, umożliwiając bardziej konserwatywnym inwestorom eksperymentowanie z kryptowalutami”

W tym roku, brazylijska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CVM), zatwierdziła dwa kryptowalutowe ETF-y. Jeden z nich jest w 100% oparty na bitcoinie, a drugi złożony jest z pięciu kryptowalut. Oba ETF-y są notowane na brazylijskiej giełdzie papierów wartościowych. Poza Brazylią jedynym innym krajem, który zatwierdził swój własny bitcoinowy ETF jest Kanada.

13-09-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz