#1 Newsletter Mr.Advice

Cześć tutaj Mr.Advice team!

Jest nam niezmiernie miło, że czytasz tego newslettera. Dziękujemy, że jesteś, a teraz zapraszamy do czytania. 🙂
Dzisiaj przedstawimy Wam listę największych pozycji w portfelach funduszy inwestycyjnych, pomijając oczywicie BTC i ETH.
Do dzieła!

1. Polkadot (DOT)

Pierwsze miejsce zajmuje Polkadot, bardzo dobry projekt, mocny zespół, którego na czele stoi Gavin Wood ( współzałożyciel ETH i twórca DOT oraz KUSAMA).

-> CoinGecko


2. Terra (LUNA)

Drugie miejsce zajmuje LUNA, to raczej nie jest dla nikogo zdziwieniem, ogromny hype. Głównym celem Terra jest stworzenie globalnego i wydajnego systemu płatności opartego na zdecentralizowanych technologiach, aby transakcje były szybkie i tanie. 

-> CoinGecko


3. Near Protocol (NEAR)

Trzecie miejsce zajmuje projekt Near, jest to kryptowaluta z własnym blokchainem. Został zaprojektowany jak platforma nowej generacji dla dapps*, z własnym unikalnym rozwiązaniem skalowania. 

-> CoinGecko


4. Oasis Network (ROSE)

Na Czwartym miejscu znajduje się projekt ROSE. Oasis Network jest pierwszą platformą blockchain z ochroną prywatności dla otwartych finansów i odpowiedzialnej gospodarki danych.

-> CoinGecko


5. Solana (SOL)

Piąte miejsce zajmuje projekt SOL, team z wielkim doświadczeniem, wspierany przez Coinbase. Można powiedzieć, że Solana łączy wszystko, co najlepsze-decentalizaje, prywatność, bezpieczeństwo, skalowalność.

-> CoinGecko


Ranking został stworzony przez Messari (Messari, otwarta wersja bazy danych kryptowalutowych)

*”Dapp to zdecentralizowana aplikacja pozbawiona głównego serwera kontrolującego jej działanie. Zdecentralizowana aplikacja działa jak publiczna baza danych, a do napędzania jej są używane tokeny kryptowaluty, na której została zbudowana.


Coinbase VS SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zagroziła, że pozwie spółkę Coinbase. Przedmiotem sporu jest zapowiadany przez giełdę program pożyczkowy, który według organu stwarza wiele niebezpieczeństw. Środowisko kryptowalut wspiera Coinbase i jego dyrektora generalnego, Briana Armstronga, domagając się od władz jasnych regulacji prawnych. 


Ukraina reguluje rynek kryptowalut

8 września ukraiński parlament przegłosował projekt ustawy „O wirtualnych aktywach”. Anastasia Bratko z Ministerstwa Transformacji Cyfrowej powiedziała mediom, że prawo umożliwia firmom uruchamianie rynków cyfrowych aktywów na Ukrainie, zaś bankom „otwieranie rachunków dla kryptowalutowych firm”.


McDonald’s akceptuje płatności w Bitcoinie w Salwadorze

Gigant fast foodów McDonald’s zaczął akceptować Bitcoina jako formę płatności w Salwadorze po tym, jak kraj ten jako pierwszy przyjął we wtorek kryptowalutę jako prawny środek płatniczy.


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz