Były urzędnik Banku Rezerw naciska na Indie, aby zaakceptowały kryptowaluty

Były zastępca gubernatora RBI postrzega kryptowaluty jako aktywa lub towar podlegający opodatkowaniu.

Były zastępca gubernatora Indyjskiego Banku Rezerw (RBI) wypowiedział się na temat krajowego ekosystemu finansowego i kryptograficznego i stwierdził, że aktywa cyfrowe muszą zostać zaakceptowane.

Przemawiając na inauguracyjnej wirtualnej konferencji HODL ’21 zorganizowanej przez Blockchain and Crypto Assets Council (BACC) 7 września, Rama Subramaniam Gandhipowiedział, że krypto może być wykorzystywane do płatności w działalności gospodarczej ale postrzega je bardziej jako klasę aktywów.

Sytuacja regulacyjna w Indiach pozostaje niejasna, ponieważ politycy wciąż zastanawiają się nad ustawodawstwem. Na początku tego miesiąca rząd ogłosił, że pracuje nad projektem ustawy, aby zdefiniować kryptowaluty jako towary, w które mogą być opodatkowane. Jeśli zostanie to przyjęte, nie będzie można wykorzystać ich do płatności, ale zamiast tego będzie można nimi handlować i inwestować w nie jako aktywa.

Bank centralny zakazał wszystkim bankom komercyjnym zezwalania swoim klientom na dokonywanie transakcji związanych z kryptowalutami w 2018 roku, jednak orzeczenie to zostało uchylone przez Sąd Najwyższy w lutym 2020 roku.

Gandhi, który służył w banku centralnym w latach 2014-2017, utrzymuje, że kryptowaluty należy traktować jako aktywa lub towar i odpowiednio opodatkować. Opracowanie ram regulacyjnych i traktowanie ich w ten sposób pozwoliłoby Hindusom inwestować i posiadać aktywa cyfrowe. Jeśli majątek został wydobyty, a nie kupiony, powinien podlegać opodatkowaniu podatkiem od zysków kapitałowych – dodał.

Stwierdził on także, że rząd powinien mieć otwarty umysł na transakcje gospodarcze związane z kryptowalutami, ale ostrzegł przed cechami anonimowości, które mają niektóre blockchainy, dodając, że społeczeństwo musi przestrzegać wszelkich zasad zgodności ustanowionych przez państwo.

09-09-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz