Salwador kupuje pierwsze 200 BTC, potwierdza prezydent Bukele

Salwador jest pierwszym krajem na świecie, który uznał Bitcoin za prawny środek płatniczy. Pomimo sprzeciwu lokalnych grup rząd uważa, że ​​kryptowaluta będzie pozytywną netto dla gospodarki i społeczeństwa.

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele potwierdził w poniedziałek, że jego rząd kupił swoje pierwsze 200 bitcoinów (BTC) przed wtorkowym wprowadzeniem nowego prawa, które ma uczynić kryptowalutę prawnym środkiem płatniczym.

„Nasi brokerzy będą kupować znacznie więcej w miarę zbliżania się terminu” – powiedział Bukele, odnosząc się do harmonogramu pełnego wdrożenia nowego ustawodawstwa BTC we wtorek, 7 września.

Zakup jest częścią nowego funduszu Bitcoin o wartości 150 milionów dolarów, który został przekazany w zeszłym tygodniu przez Kongres Salwadoru. Fundusz zostanie wykorzystany do ułatwienia konwersji z BTC na dolary amerykańskie w ramach przygotowań do wprowadzenia nowego prawa. Przy obecnych cenach zakup BTC był wart nieco ponad 10,36 miliona dolarów.

W czerwcu tego roku Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który uznał Bitcoin za prawny środek płatniczy. Chociaż decyzja spotkała się z pochwałami społeczności Bitcoin, krytycy z Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego ostrzegali, że nowa strategia nie jest dobrym pomysłem. 

Tymczasem Bank of America przedstawił niedawno co najmniej cztery potencjalne korzyści dla Salwadoru z przyjęcia Bitcoina. W raporcie opublikowanym w lipcu bank stwierdził, że przyjęcie BTC może usprawnić przekazy pieniężne, promować cyfryzację finansową, zapewnić większy wybór konsumentom i otworzyć kraj na inwestorów zagranicznych.

Nowe prawo Bitcoin daje Salwadorczykom możliwość przechowywania aktywów cyfrowych w ramach długoterminowej strategii inwestycyjnej lub wypłacania ich w gotówce w dowolnym z 200 bankomatów zainstalowanych w całym kraju. Kraj buduje również infrastrukturę do obsługi państwowego portfela Bitcoin, nazwanego Chivo. Portfel Chivo będzie miał własny bankomat, który umożliwi obywatelom wypłacanie gotówki 24 godziny na dobę bez płacenia prowizji.

08-09-2021, Mr Advice TEAM

Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz