Możesz teraz płacić za bilety parkingowe w Bitcoin w całej Europie

Seety, SHOP.COM i Worldline to najnowsze firmy, które akceptują kryptowaluty jako środek płatniczy. 
Belgijski cyfrowy start-up – Seety – umożliwił klientom aplikacji płacenie za parkowanie w Antwerpii i Brukseli za pomocą Bitcoina (BTC). Oprócz króla kryptowalut opcja obejmuje inne aktywa cyfrowe, takie jak Ethereum (ETH) i Dogecoin (DOGE).

Według doniesień lokalnych mediów DataNews, belgijska aplikacja Seety umożliwia klientom zakup biletów parkingowych za kryptowaluty. Na chwilę obecną oferta dotyczy tylko miast Bruksela i Antwerpia.

Klienci, którzy chcą skorzystać z nowej opcji kryptowalut, powinni zakupić kredyty Seety za pośrednictwem aplikacji. Obecnie mogą wykorzystywać siedem różnych kryptowalut. Są to Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), Dai (DAI) i USD Coin (USDC).

Seety to cyfrowa aplikacja parkingowa, założona przez Hadriena Crespina i Nicolasa Cognaux, działająca nie tylko w Belgii, ale także we Francji, Luksemburgu i Holandii. Ma ponad 350 000 aktywnych użytkowników i spodziewa się przychodów w wysokości 400,000 euro w 2021 roku.

Seety, część akceleratora start-upów Start it @ KBC, jest zagorzałym zwolennikiem kryptowalut. Przewiduje, że w przyszłości zasoby cyfrowe staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Powiedziawszy to, Seety wzbudził nadzieję, że globalna adopcja Bitcoina i altcoinów znacznie wzrośnie.

SHOP.com i BitPay

Portal e-commerce SHOP.com nawiązał współpracę z dostawcą usług bitcoin – BitPay – aby umożliwić klientom dokonywanie zakupów w kryptowalutach.

Przy kasie użytkownicy będą mieli możliwość zapłaty za pomocą Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Wrapped Bitcoin (WBTC), Litecoin (LTC) i 5 USD-pegged stablecoins (GUSD, USDC, PAX, DAI i BUSD).

Międzynarodowa firma świadcząca usługi płatnicze – Worldline – również wskoczyła na modę kryptowalut. WL Crypto Payments – zintegrowana usługa oferowana przez Worldline i Bitcoin Suisse – umożliwiła 85,000 szwajcarskich sprzedawców akceptowanie Bitcoin i Ether jako opcji płatności w punkcie sprzedaży (POS) oraz w handlu elektronicznym.

Aby dołączyć do oferty, inwestorzy muszą pobrać aplikację mobilną WL Crypto Payments, podczas gdy klienci płacący aktywami cyfrowymi mogą to zrobić za pośrednictwem swojej zwykłej mobilnej aplikacji portfela kryptowalutowego. Marc Schluep – dyrektor generalny Worldline Switzerland – skomentował:

„Uruchomienie akceptacji kryptowalut w punktach sprzedaży w Szwajcarii jest doskonałym dowodem naszych ambicji: Worldline chce przynosić namacalną wartość handlowcom na całym świecie oraz ułatwiać płynne i nowoczesne płatności na wszystkich rynkach, na których działamy”.

Ponadto kawiarnia w Louisville planuje akceptować Dogecoin jako metodę płatności. Sklep obiecał nawet zmienić nazwę na „Dogebean”. Na razie jednak klienci mogą zamawiać tylko przez internet, ponieważ sklep jest zamknięty z powodu rebrandingu.

07-09-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz