3-letni wyrok dla Rosjanina za kradzież koparki kryptowalut przyjaciela

34-letni skazany podobno nie był w stanie skorzystać ze skradzionego sprzętu górniczego z powodu „braku odpowiedniej wiedzy”.

Władze rosyjskiego okręgu Zavolzhsky uznały 34-letniego mieszkańca za winnego kradzieży sprzętu do kopania kryptowalut o wartości ponad 1,6 miliona rubli rosyjskich (prawie 22,000 dolarów).

Według raportu udostępnionego przez Prokuraturę Regionu Jarosławia, prokurator potwierdził, że mieszkaniec Jarosławia w lutym 2021r. bezprawnie wszedł do garażu przyjaciela i ukradł jego sprzęt do kopania kryptowalut.

Władze uznały Rosjanina za winnego popełnienia przestępstwa, powołując się na kradzież mienia na dużą skalę.

W sądzie skazany podobno przyznał się do zarzutów i dobrowolnie zwrócił skradziony sprzęt jego właścicielowi. Dodatkowo przyznał się również przed sądem, że nie wykorzystał skradzionego sprzętu do wydobycia kryptowalut ze względu na „brak odpowiedniej wiedzy”.

Na podstawie ustaleń sąd skazał mężczyznę na 3 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 letni okres próby. Pozwala to pozwanemu na oddalenie sprawy bez faktycznego odbycia kary pozbawienia wolności.

4 sierpnia władze rosyjskie ogłosiły przeznaczenie 14,7 miliona rubli (200,000 dolarów) na stworzenie systemów do monitorowania i analizowania transakcji kryptograficznych związanych z bitcoinami.

Jak poinformował Cointelegraph, rosyjska Federalna Służba Monitoringu Finansowego zleciła to zadanie RCO, firmie pośrednio wspieranej przez Sber, wcześniej znanej jako Sbierbank.

Rosja wcześniej zainwestowała w system analityczny do śledzenia nielegalnych działań poprzez „częściowe zmniejszenie anonimowości” transakcji kryptograficznych dla Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Omni, a także kryptowalut skoncentrowanych na prywatności, takich jak Dash i Monero (XMR).

02-09-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz