Wiodące projekty DeFi uruchamiają globalną inicjatywę adopcyjną o wartości 100 mln USD

Konsorcjum wiodących protokołów zdecentralizowanych finansów (DeFi) ogłosiło wspólne przedsięwzięcie finansowe o wartości 100 milionów dolarów zatytułowane „DeFi for the People”.

Aplikacje DeFi zaangażowane w projekt — między innymi Aave, SushiSwap, Curve, 0x i PoolTogether — zapewnią łącznie do 100 milionów dolarów na inicjatywy edukacyjne, granty i zachęty, aby edukować ludzi na całym świecie na temat zdecentralizowanych finansów.

Inicjatywa — zbudowana na ekosystemie Celo — ma na celu wykorzystanie zdecentralizowanego charakteru kryptowalut i blockchain do zapewnienia finansowania 6 miliardom użytkowników telefonów komórkowych na całym świecie.

Celo to ekosystem blockchain typu open source, składający się z osób i organizacji, które współpracują ze sobą w celu promowania globalnej integracji finansowej. Jej świadome ramię, Alliance for Prosperity, obejmuje 150 partnerów, takich jak Deutsche Telekom, Coinbase i Andreessen Horowitz.

Platforma zorientowana na urządzenia mobilne ma obecnie ponad 1 milion zarejestrowanych adresów portfeli w 113 krajach. Integracje produktów z PoolTogether, SushiSwa, Moola Market, Ubeswap i Valora są pierwszymi, które zostaną uruchomione na platformie, a dodatkowe integracje mają zostać uruchomione w nadchodzących tygodniach i miesiącach. 

Założyciel PoolTogether, Leighton Cusak, wierzy w siłę inicjatyw nagradzających zachęcających do udziału w rynku, twierdząc, że:

„PoolTogether może ułatwić adopcję kryptowalut i DeFi dla osób nieposiadających rachunku bankowego i użytkowników na rozwijających się rynkach, którzy najbardziej skorzystają z niskich opłatach i szybkich transakcjach”.

Oprócz znanych partnerów produktowych Celo, firma ogłosiła również, że szereg organizacji edukacyjnych – w tym Chainlink, The Graph, RabbitHole i Wrapped.com – będzie wspierać dostarczanie edukacji i zasobów.

Cointelegraph zwrócił się do współzałożyciela Celo Rene Reinsberga o jego poglądy na temat tego, w jaki sposób inicjatywa promuje inkluzywność i dostępność dla osób nieposiadających rachunku bankowego na świecie:

„Spośród około 5 milionów ludzi na całym świecie korzystających obecnie z aplikacji DeFi, mniej niż 10% mieszka poza krajami rozwiniętymi. Koszt, wiedza techniczna i dostęp do Internetu nie powinny stać na przeszkodzie tej rewolucyjnej technologii. Dlatego właśnie tworzymy DeFi for the People”.

„Umożliwi to dostęp do DeFi i udostępni więcej narzędzi większej liczbie użytkowników na całym świecie, a także przyniesie korzyści płynące z DeFi każdemu, kto ma telefon komórkowy. Mobilność jest kluczem do udostępnienia DeFi większości ludzi, którzy uzyskują dostęp do Internetu głównie przez telefony” – powiedział.

01-09-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz