Prawie 8% BitCoinów w posiadaniu korporacji

Jak donosi Bitcoin Treasuries, aż 1,660,473 BitCoinów (BTC) znajduje się w bilansach firm i korporacji. Jest to około 8% wszystkich Bitcoinów, które mogą być kiedykolwiek w obiegu. 

Jeśli przyjmiemy aktualną liczbę BTC, które są obecnie w obiegu, to można śmiało powiedzieć, że w rękach firm jest aż 10% wszystkich Bitcoinów.

Największym posiadaczem Bitcoina wśród firm jest spółka MicroStrategy, która posiada 108,991 Bitcoinów. Taka ilość to ponad 0,5% wszystkich BTC w obiegu. 

Tesla plasuje się obecnie na drugim miejscu wśród firm posiadających BitCoina w swoich bilansach. Korporacja Elona Muska posiada 43,200 BTC, które zostały kupione na początku tego roku, a dziś warte są ponad 2 miliardy dolarów.

Kolejne spółki z dużymi portfelami BTC to Square, Marathon Digital Holdings i Coinbase. Firma założyciela Twittera Jacka Dorseya (Square) posiada ponad 8,000 BTC. Spółka zajmująca się miningiem posiada 5,425 monet, a Coinbase, największa amerykańska giełda kryptowalut, może się pochwalić 4,487 Bitcoinami w portfelu.

Większość firm dodało Bitcoin do swojego bilansu w 2020 lub 2021 roku, co daje nam do zrozumienia, że korporacyjny wyścig akumulacji BTC dopiero się rozpoczął. 

W miarę jak coraz więcej firm uświadamia sobie, czym tak naprawdę jest Bitcoin i jakie są jego niepowtarzalne możliwości, można przypuszczać, że w ciągu kolejnych lat kryptowaluty znajdą się w bilansach tysięcy małych i dużych firm z całego świata. Jeśli tak się stanie, możemy być niemal pewni, że w niedalekiej przyszłości 1 BitCoin będzie kosztował 1 milion dolarów. 

31-08-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz