Szwajcarski bank B2B InCore uruchamia nowe narzędzie do tokenizacji za pomocą Tezos

InCore Bank poinformował również o zbliżającym się uruchomieniu usług powierniczych, stakingowych i handlowych Tezos skierowanych do instytucji finansowych.

Wspierana przez Deutsche Boerse firma Crypto Finance AG zajmująca się aktywami cyfrowymi i szwajcarski bank transakcyjny InCore wprowadzają nowe narzędzie do tokenizacji oparte na blockchainie Tezos.

InCore Bank oficjalnie ogłosił we wtorek nową współpracę z Crypto Finance AG i szwajcarską firmą konsultingową Inacta w celu wprowadzenia nowych cyfrowych produktów finansowych opartych na Tezos, zdecentralizowanej, otwartej sieci blockchain typu „proof-of-stake”.

Zaangażowane firmy opracowały nowy standard tokenów Tezos do tokenizacji aktywów, oparty na standardzie Tezos FA2, interfejsie wielu aktywów dla Tezos, który umożliwia programistom wymyślanie typów tokenów, takich jak tokeny niepodlegające wymianie (NFT).

Korzystając z Tezos FA2, Inacta opracowała nowy standard tokenów DAR-1, który ma na celu odblokowanie nowych funkcji obsługujących inteligentne kontrakty w celu wsparcia rynków finansowych, w tym mechanizmów regulacji dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz zarządzania aktywami.

W połączeniu z narzędziem do tokenizacji, InCore Bank ogłosił również nadchodzące uruchomienie usług przechowywania, stakowania i handlu klasy instytucjonalnej dla Tezos (XTZ). Korzystając ze zintegrowanych usług InCore Banku, instytucje finansowe będą mogły oferować stakowanie aktywów swoich klientów, umożliwiając im zdobywanie nagród generowanych poprzez stakowanie lub uczestnictwo w walidacji transakcji poprzez “mrożenie” tokenów XTZ.

Stijn Vander Straeten, dyrektor generalny infrastruktury w Crypto Finance Group, powiedział, że nowa współpraca jest przykładem tego, jak FA2 na Tezos znacznie rozszerza możliwości tokenizacji. „Wprowadzenie tych przypadków użycia Tezos dla sektora finansowego sprawia, że ​​innowacyjne, zgodne z przepisami produkty finansowe on-chain stają się dziś rzeczywistością” – dodał dyrektor.

27-08-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz