Visa inwestuje 150,000 USD w NFT CryptoPunk

Visa dokonała znacznej inwestycji w przestrzeni tokenów NFT, nabywając popularny, pikselowany cyfrowo CryptoPunk.

Gigant kart kredytowych, zrobił duży szum na swoim pojawieniu się w przestrzeni non-fungable token (NFT) dzięki nabyciu CryptoPunk o wartości $150,000.

We wpisie na blogu opublikowanym w poniedziałek, Cuy Sheffield, szef projektu krypto w organizacji Visa i entuzjasta NFT, podzielił się swoimi poglądami na temat wartości zakupu aktywów NFT i ogromnego wzrostu rynku w ciągu ostatnich kilku lat.

Visa kupiła CryptoPunk 7610 — postać kobiecą z irokezem, zielonymi oczami klauna i szminką — który został stworzony 23 czerwca 2017r., a po raz pierwszy sprzedany miesiąc później za marne 0,6 ETH ($114 w tym czasie).

Wykorzystując funkcję blockchain, jaką jest otwarta księga, można zauważyć, że nowo nabyte aktywa Visa zostały zakupione w środę za 49,50 ETH, co odpowiada $149,939 USD.

Ta znaczna inwestycja w rynek NFT jest wynikiem rozwoju Visa na rynku kryptowalut. Karty kredytowe i debetowe tej organizacji przetworzyły kwotę około 1 miliarda dolarów dzięki transakcjom kryptowalutowym w pierwszej połowie 2021 roku.

Rynek NFT był świadkiem parabolicznego wzrostu przez cały rok 2020, którego kulminacją była historyczna sprzedaż dzieła Beeple „Everydays: The First 5000 Days”, która zebrała ponad 69 milionów dolarów w domu aukcyjnym Christie’s.

W miarę postępów w drugiej połowie 2021 roku wydaje się, że branża NFT nadal rośnie. Legenda boksu wagi ciężkiej, Mike Tyson, opublikował niedawno serię tokenizowanych przedmiotów kolekcjonerskich na OpenSea.

Według ostatnich danych platforma przetworzyła ponad 1,18 miliona transakcji o wartości ponad 1 miliarda dolarów w ciągu ostatnich 30 dni, co oznacza wzrost aż o 12,000% w 2021 roku.

Sheffield zakończył swój komentarz na temat CryptoPunk stwierdzeniem: „Jesteśmy firmą przesiąkniętą historią handlu i płatności – ale z myślą o przyszłości. Dzięki naszemu zakupowi CryptoPunk zanurzamy się w NFT, ale to dopiero początek naszej pracy w tej przestrzeni.”

25-08-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz