Jak przejść na emeryturę w ciągu najbliższych 10 lat? Kryptowaluty mogą być Twoją najlepszą szansą!

Co mają ze sobą wspólnego Floyd Mayweather, Bill Gates, Kanye West, Serena Williams, Elon Musk i Snoop Dogg (oprócz bycia znanym i bogatym)? Wszyscy są wielkimi zwolennikami kryptowalut. Świetnie sprawdzają się również w biznesie. Oczywiście ci ludzie mogą sobie pozwolić na podjęcie ryzyka inwestowania w tę nową klasę aktywów, w końcu mają miliony na swoich kontach bankowych. Ale czy zwykli ludzie, tacy jak Ty i ja, mogą zarobić duże pieniądze na rynku kryptowalut, jednocześnie ograniczając ryzyko utraty kapitału? Krótka odpowiedź brzmi tak! Po przeczytaniu tego artykułu będziesz dokładnie wiedział, jak zacząć!

Czasy są zawsze dobre dla tych, którzy wiedzą, jak pracować i mają do tego narzędzia.

Carlos Slim

Zarabianie pieniędzy na kryptowalutach może być proste. Musisz tylko wiedzieć, jak się do tego odpowiednio zabrać.

Przede wszystkim musisz zacząć traktować kryptowaluty jako narzędzie.

Narzędzie, które ma dać Ci prawdziwą wolność, dzięki któremu będziesz mógł mieszkać w dowolnym miejscu na świecie i robić, co tylko chcesz.

Co do narzędzi, to od razu musimy poruszyć jedną, bardzo ważną kwestię.

Im narzędzie ma większą moc, tym większe szkody może spowodować, jeśli nie będzie używane prawidłowo.

Weźmy, na przykład, taczki. Używamy ich do transportu materiału, ale nie są zbyt potężnym narzędziem. Pomimo tego, nadal możesz zrobić sobie krzywdę, jeśli nie używasz ich prawidłowo. Co innego, koparka. Możesz jej używać w tym samym celu co taczki, ale jeśli nie wiesz, jak się z nią obchodzić, możesz poważnie kogoś zranić, a nawet zabić.

Gdybyś miał za zadanie przewieźć górę ziemi tak dużą jak najbliższy blok, czy wolałbyś użyć taczek, czy poświęcić kilka dni na nauczenie się obsługi koparki?

Kryptowaluty to najpotężniejsze narzędzie inwestycyjne, jakie kiedykolwiek widział świat, ale musisz wiedzieć, jak z niego właściwie korzystać.

Mogą zapewnić Ci wolność finansową, ale jeśli nie wiesz jak inwestować we właściwy sposób, w mgnieniu oka wyczyszczą Twoje konto.

Po 4 latach przygody z kryptowalutami i dwóch latach bycia pełnoetatowym krypto inwestorem i edukatorem przygotowałem instrukcję obsługi do tego niesamowitego narzędzia, która pomoże każdemu rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami we właściwy sposób. 

Krótki disclaimer przed rozpoczęciem.

Nie jestem doradcą finansowym i nie jest to spersonalizowana porada finansowa. To tylko materiał edukacyjny i przykład tego, co robię w części mojego portfolio.

OK, oto moje najważniejsze lekcje:

Zarządzanie ryzykiem to podstawa! Potraktuj inwestowanie w kryptowaluty jako inwestycję długoterminową. To nie jest sprint, a maraton. Myśląc i działając długofalowo, nastawiasz się na sukces, szukając dróg na skróty, szukasz kłopotów.

Zapewne słyszałeś to już wiele razy, ale powtórzę to jeszcze raz: inwestuj tylko takie pieniądze, które możesz stracić. W większości przypadków inwestycje w kryptowaluty nie powinny przekraczać 5-10% portfela inwestycyjnego.

Uśrednianie kosztów (Dollar Cost Averaging – DCA) to najlepsze narzędzie dla większości początkujących inwestorów. Odpowiednio wykorzystane, nie tylko przyniesie świetne rezultaty, ale także ograniczy niebezpieczne skutki emocji i zmienności na rynku (dwie najbardziej niszczycielskie siły, jeśli chodzi o inwestowanie na rynku krypto). Jeśli zacząłbyś kupować Bitcoina 5 lat temu i kupowałbyś go za 100 USD tygodniowo, teraz Twój Bitcoin byłby wart 367 257 dolarów! 367 tys. z inwestycji w wysokości 26 tys. całkiem nieźle, nie uważasz? 

O uśrednianiu napisałem cały artykuł, możesz go przeczytać tutaj.

Jeśli nie wiesz, jaką kryptowalutę kupić, zacznij od dużych graczy. Być może nie osiągniesz w tym roku 1000% zysków, ale przynajmniej ograniczysz ryzyko. Trzymaj się z dala od, tak zwanych, shitcoinów. Dopiero po zbudowaniu portfela kryptowalut opartego na dużych i mocnych projektach, możesz zacząć szukać bardziej ryzykownych zagrań. Zagrania na shitcoinach nie powinny stanowić więcej niż 5% Twojego całego portfela kryptowalut!

Następnym krokiem będzie uzyskanie pasywnego dochodu z Twoich krypto inwestycji. W tym momencie, na świecie nie ma lepszych narzędzi do budowania dochodu pasywnego niż kryptowaluty. Możliwości tutaj są nieograniczone. Co więcej, niektóre z nich wiążą się ze stosunkowo niewielkim ryzykiem. Budowanie dochodu pasywnego za pomocą kryptowalut jest jak sadzenie drzewa, na którym rosną pieniądze. Im szybciej zasiejesz nasiona, tym szybciej da ci ono owoce. Taki dochód pasywny możesz stworzyć w zaledwie kilku prostych krokach. W zależności od Twojej awersji do ryzyka możesz regularnie zarabiać od 10% do ponad 100-200% rocznie! Oto kilka platform, których sam używam na co dzień.

NEXO

CELSIUS

DIVI

COINSWAP

KUSWAP

Koniecznie wypłacaj część zysków po drodze. Jeśli kryptowaluta, którą kupiłeś,  znacznie wzrosła na wartości, sprzedaj przynajmniej część swojego wkładu. Pamiętaj – to nie jest prawdziwy zysk, jeśli jest tylko na papierze. Nie uwierzysz, ile razy słyszałem „gdybym tylko sprzedał tego coina wtedy, gdy byłem 100 razy do przodu, byłbym teraz milionerem…” Możesz wykorzystać swoje zyski zamieniając profity na stablecoiny i wpłacając je do narzędzi pasywnego dochodu. W ten sposób zdejmujesz pieniądze ze stołu, zabezpieczasz zyski i ciągle zarabiasz na nich świetny procent.

Jeżeli chcesz osiągnąć sukces jako inwestor na rynku kryptowalut, najpierw musisz nauczyć się korzystać z tego potężnego narzędzia. Dlatego edukacja ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o inwestowanie w krypto. Dostęp do właściwych informacji jest kluczem w tej grze.

W zależności od Twojego podejścia, celów inwestycyjnych i apetytu na ryzyko zależeć będzie, ile czasu powinieneś poświęcić na edukację.

Oto artykuł, który napisałem o moich ulubionych darmowych źródłach edukacji na temat kryptowalut.

Oczywiście, zachęcam również do przeczytania innych wpisów na naszym blogu jeśli chcesz pogłębiać swoją wiedzę o rynku krypto!

Jeśli natomiast myślisz o inwestowaniu w kryptowaluty naprawdę poważnie i masz na to większe środki to najlepszą inwestycją będzie dołączenie do naszej płatnej grupy Mr.Advice Crypto Trading and Education.

W przypadku ograniczonych środków, powinieneś przyjrzeć się darmowym sposobom, nie tylko nauki, ale także zarabiania na kryptowalutach. Możesz o nich przeczytać więcej tutaj.

Inwestowanie i zarabianie na kryptowalutach może być proste. Co więcej, można to robić poświęcając zaledwie kilka minut tygodniowo (jeśli używasz tylko metody uśredniania i narzędzi dochodu pasywnego). Jeśli chcesz przejść na emeryturę w ciągu najbliższych 10 lat z pomocą kryptowalut, koniecznie pamiętaj o przestrzeganiu poniższych zasad:

  1. Zacznij od edukacji
  2. Zminimalizuj ryzyko i skup się najpierw na dużych graczach
  3. Używaj metody uśredniania 
  4. Skorzystaj z narzędzi dochodu pasywnego
  5. Po drodze realizuj zyski

Jaki będzie Twój następny krok?

Zaczniesz od edukacji? Jeśli tak to najpierw dołącz do naszej bezpłatnej grupy na Telegramie (link pod artykułem).

Written by Piotr Borowiec


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz