Alibaba uruchamia rynek NFT do handlu prawami autorskimi

Serwis Alibaba uruchomiła nowy rynek, na którym właściciele znaków towarowych mogą sprzedawać NFT reprezentujące licencje do ich praw autorskich.

Chińska międzynarodowa firma e-commerce Alibaba Group Holding uruchomiła nowy rynek tokenów niewymiennych (NFT), który pozwala właścicielom znaków towarowych sprzedawać stokenizowane licencje na ich własność intelektualną.

Nowy rynek NFT, nazwany „Blockchain Digital Copyright and Asset-Trade”, jest dostępny za pośrednictwem platformy aukcyjnej Alibaba. NFT uruchomione za pośrednictwem platformy będą wydawane na „New Copyright Blockchain” – platformie technologii rozproszonej księgi głównej obsługiwanej centralnie przez Komitet ds. Praw Autorskich Stowarzyszenia Sichuan Blockchain.

Według wtorkowego raportu z należącej do Alibaba publikacji wiadomości South China Morning Post (SCMP), rynek ma nadzieję dotrzeć do pisarzy, muzyków, artystów i twórców gier.

Rynek już działa i obsługuje kilka transakcji NFT, które mają zostać wystawione na aukcje w przyszłym miesiącu. Licytanci muszą wpłacić depozyt w wysokości 500 juanów (około 77 USD), aby wziąć udział w aukcjach. Każda nadchodząca aukcja ma ustaloną cenę minimalną w wysokości 15 USD.

Kupujący mogą przeglądać swoje kolekcje za pomocą aplikacji portfela kryptograficznego Bit Universe, która jest zintegrowana z WeChat.

Chociaż jest to jak dotąd największe ogłoszenie NFT Alibaba, wiele spółek zależnych firmy już przyjęło niezamienne tokeny (NFT).

W lipcu Cointelegraph poinformował, że należąca do Alibaba platforma e-commerce Taobao po raz pierwszy zaprezentowała NFT na corocznym Maker Festival, który celebruje chińską sztukę i przedsiębiorczość. Wydarzenie było gospodarzem sprzedaży nieruchomości opartych na technologii NFT, stworzonych przez chińskiego artystę Huang Heshana.

W tym samym miesiącu SCMP uruchomił projekt NFT o nazwie „Artefakt”, który obejmował stokenizowane momenty historyczne zgłoszone przez publikację ze swojego 118-letniego archiwum, takie jak przekazanie Hongkongu z Wielkiej Brytanii do Chin w 1997 roku.

19-08-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz