Sąd w Londynie nakazuje giełdzie Binance wyśledzić hakerów stojących za atakiem Fetch.ai o wartości 2,6 mln USD

„Musimy obalić mit, że aktywa kryptowalutowe są anonimowe. W rzeczywistości dzięki odpowiednim regułom i aplikacjom można je śledzić i odzyskiwać” – powiedział Syedur Rahman.

Laboratorium badawcze sztucznej inteligencji Fetch.ai otrzymało wniosek, aby giełda kryptowalut Binance zidentyfikowała osoby stojące za włamaniem i kradzieżą o wartości 2,6 miliona dolarów.

Według piątkowego raportu Reuters, Królewski Trybunał Sprawiedliwości w Londynie nakazał Binance zidentyfikować hakerów i przejąć skradzione aktywa. Firma Fetch.ai twierdził, że hakerzy ukradli 2,6 miliona dolarów w kryptowalutach z jej konta na giełdzie Binance i odsprzedali tokeny na rynku po znacznie obniżonej cenie.

Musimy obalić mit, że aktywa kryptograficzne są anonimowe” – powiedział Syedur Rahman, partner z zespołu prawnego Fetch.ai. „W rzeczywistości dzięki odpowiednim regułom i aplikacjom można je śledzić i odzyskiwać”.

Podobno Binance jest już w trakcie śledzenia osób stojących za atakiem i zamroził część funduszy, których to dotyczy. Jednak giełda może zażądać od Fetch.ai dowodu, że jego konto zostało zhakowane przed zwróceniem tokenów.

„Możemy potwierdzić, że pomagamy Fetch.ai w odzyskiwaniu zasobów” – powiedział rzecznik Binance do Cointelegraph. „Binance rutynowo zamraża konta, które są identyfikowane jako wykazujące podejrzaną aktywność, zgodnie z naszą polityką bezpieczeństwa i zobowiązaniem do zapewnienia, że ​​użytkownicy są chronione podczas korzystania z naszej platformy.”

Binance znalazło się w tym roku w centrum uwagi w Wielkiej Brytanii, ponieważ lokalne instytucje finansowe ogłosiły ograniczenia dotyczące kupowania przez swoich klientów kryptowaluty za pomocą platformy. 

Brytyjski Urząd ds. Postępowania Finansowego nakazał Binance Markets Limited wstrzymanie „działalności regulowanej” w kraju w czerwcu. Po tym ogłoszeniu HSBC zawiesił płatności kartą kredytową na rzecz Binance, a bank Barclays zablokował przelewy klientów na giełdę.

18-08-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz